Teenage Violence

Beszélgess itt BÁRMIRŐL!

Teenage Violence

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2008.10.18. 11:30

Ok, tehát, prezentációt kell csinálnom, amire ezt a témát választottam, és szeretném, ha segítenétek. Kíváncsi vagyok, ki mit gondol róla, tapasztalta-e a környezetében, esetleg saját bőrén, hogy látja, mit gondolnak erről a tinik, miért történik stb. Mivel az egész előadás 5-6 perces lehet, ezért a véleményeiteket szeretném leírni, tehát a handouton szerepelne, ezért, ha valaki ír, az írja oda a teljes nevét is, és legyen tisztában azzal, hogy ezzel egyúttal beleegyezésést adja, hogy felhasználhassam irományát. Írjatok! ^^
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Teenage Violence

HozzászólásSzerző: Margerard » 2008.10.18. 12:48

Nem tudom, hogy amit most írni fogok, mennyire fog hasznodra válni, szóval ha nem felel meg az elvárásoknak, vegyük úgy, hogy nem is írtam. ^^" XD

Hát, engem régebben vertek, még kiskoromban, szóval én nem is voltam igazán tinédzser, csak egy kisgyerek, aki túlsúllyal küzd, és ezért kiközösítették és kiutálták. De akik vertek, azok már igenis tinédzserek voltak, úgyhogy ezért gondoltam, hogy írok. Látták, hogy szerencsétlen, kis dagi gyerek kint van az udvaron, gondolták, beszólnak neki. Persze a gyerek nem hagyta annyiban és visszaszólt. Erre azok odamentek hozzá és kék-zöld foltosra verték, és ezt minden nap eljátszották vele, csak azért mert nem tartozott a csinos, sovány kislányok közé, mint ahogy azt sokan elvárták volna tőle. Ezért mindennapos megpróbáltatásoknak volt kitéve, úgyhogy 2 év múlva iskolát is váltott, ott már nem bántották, de ez örök nyomot hagyott benne, és azóta sincs egy csepp önbizalma sem, és egyszerűen nem hiszi el, ha valaki azt mondja rá, hogy ő szép és jó, mert szó szerint beleverték, hogy ő igenis egy nagy nulla, semmit nem ér, ronda, senkinek sem kell, stb.
Hát én voltam ez a gyerek. Szociálisan egy életre megnyomorítottak, és ezellen már nem nagyon tudok mit tenni. Az egészet annak köszönhetem, hogy minden nap megkínoztak, csak mert más vagyok, máshogy nézek ki, máshogy élek. Mert a tinédzserek valamiért nem tudják elfogadni, ha az általuk felállított nromáknak nem felel meg egy ember.

Jordán Mariann
Kép
Kindersex!
Margerard
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2008.08.16. 14:56

Re: Teenage Violence

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2008.10.18. 13:21

Köszönöm, hogy írtál, de nagyon sajnálom, hogy ilyenek történtek veled. =((
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Teenage Violence

HozzászólásSzerző: Margerard » 2008.10.18. 17:35

Nézzük a jó oldalát: van miről írnod XD meg... ez toleránsabbá tett engem és elfogadóbbá, persze ha valaki nem tiszteli a másikat, ha nem veszi emberszámba, és a földbe tiporja az érzéseit, azt egyszerűen nem tudom elfogadni. Felfoghatatlan, hogy mi a jó ebben... bocsi ezért a kis offért ^^" meg akinek vannak ilyen élményei azok írják le, lehet nem szeret az ember sebet feltépni, de néha jó egy kicsit kiönteni a lelkét az embernek, hogy mi is volt... segítsetek Chasidynek^^ ez azért sztem komoly téma.
Kép
Kindersex!
Margerard
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2008.08.16. 14:56

Re: Teenage Violence

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2008.10.18. 20:33

Igen, a tisztelet lenne az első lépés, mindenben. Aztán pedig az, hogy ne fordítsunk hátat a látottaknak. Jó lenne, ha nem csak felületesen foglalkoznánk azokkal a dolgokkal, amik nap mint nap szembe jönnek velünk. Példának okáért, már jópáran megnézték ezt a topicot, de másnak nincs véleménye? Biztos van, főleg, hogy elméletileg My Chem fanok járnak ide, és elég szorosan kapcsolódik hozzájuk a téma. Nem ötoldalas beszámolót kérek, csak légyszíves, írjatok két mondatot, ha nem akarjátok a nagy nyilvánosság előtt, privit is küldhettek, ha névtelenek akartok maradni, még nevet sem kell megadni (bár annak nem szoktak örülni, ha egy forrás nincs megnevezve). Köszönöm.
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Teenage Violence

HozzászólásSzerző: Anger » 2008.10.19. 20:18

Háát én nem tudok jól fogalmazni, és valószínű, hogy ezzel nem fogok sokat segíteni neked(^^") bár ha mégis, akkor örülök^^, de igazad van, MCR fanok vagyunk szal... ;)

A mi osztályunkba van egy kövér fiú, akit minden nap bántanak az osztálytársaim. Igen, elég szerencsétlen is, meg kicsit sötétebb nálunk (^^"), de nem tehet róla... Rengeteget sírt már, szólt a tanároknak, az osztálytársaim pedig megúszták egy kis ejnye-bejnyével. Mindennap megalázzák, sőt a tanárok is. Régebben rendszeresen "megvédtem", csúnyán össze is vesztem miatta pár emberrel, de nem használt, sőt, még azért is beszóltak neki, amiért egy csaj kel a védelmére...
Mostmár beszélni se igen mer, ha kicsengetnek, igyekszik elbújni valahol a suli épületében. Minden egyes apró mozdulatát kritizálják...
Én ezt nem igazán tudom elfogadni, viszont alsóba ő is ezt csinálta mindenkivel..., biztos "megtanulta már a leckét", mert ő százszor rosszabbat kapot annál, amit ő adott nekem/nekünk.

***
Van egy meleg fiú az évfolyamunkba. Csak állt az udvaron, és láttam hogy egy nagyobb csapat (nem akarok raszsistának tűnni, egyáltalán nem vagyok az és bocsi is érte) roma származású fiú ment el mellette, és ahogy haladtak, csak úgy lekevertek neki egy-egy jó nagy pofont. A fiú megkérdezte, hogy miért kapta, erre csak annyit mondtak: Mert buzi vagy, te köcsög! És legközeleb már életben se maradsz!

Ez annyira igazságtalan! Nem ártott nekik semmit, még elétébe hozzájuk se szólt, és megpofozták és fenyegették azért, mert azt hallották, hogy meleg!
Mindenkinek úgy kéne/KELL élnie, ahogy szeret!
És teljesen mindegy, hogy hogyan néz ki, mert lehet, hogy sokkal értékesebb(!), mint az a sok khm... "fogpiszkáló". Vagy éppen bátorítsák az illetőt/segítsenek neki pl. lefogyni, vagy akármi. Biztassák!
Meg undorító dolog lenézni csak azért valakit, mert a szülei nem olyan gazdagok! Rengetek márkamániás, elitista van, akik csak magukkal foglalkoznak, és azt hiszik, hogy így minden tökéletes, ahogy van, mert ők boldogok, közbensemmi sincs rendben, mert nem veszik észre, hogy mennyi embernek tönkretették már ezzel az életét. Mindenkinek figyelnie kéne a másikra, és így talán a világ jobb lehetne, és pl. így az iskola se egy kínzókamra lenne, ahova minden nap be kell menni, hogy "most meg kapd, amit megérdemelsz" (rem értitek h mire gondoltam itt ^^").

nah hát ennyi lenne, és bocsi h ilyen sok helyet foglal, mert kb semmit se mond, de ennyire tellett tőlem^^" nah nembaj elfér ez itt xD (:
"Mert az új az idő múlásával ugyanolyan régivé válik, mint a régi volt."
Avatar
Anger
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2907
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:04

Re: Teenage Violence

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2008.10.19. 20:43

Köszi neked is. Itt nincsenek rossz válaszok, pusztán arra vagyok kíváncsi, ki mit gondol erről. =)
Egyébként furcsa, mert az én iskolámban azért nem voltak ilyen durva dolgok, egész kultúrált hely volt, bár kifutónak beillett volna - tehát, ilyen reggeli hajvasalások a konditeremben (fiúk), meg ilyesmik. Bár nem tudom, lehet, hogy ez már átlagos jelenség, mi akkor még kicsit ledöbbentünk. :D És olyan furcsa egy másik közegbe kerülve látni, hogy néz ki egy normális ember, akinek a hajnali kelések mellett láthatóan se kedve, se ideje órákig vakolnia magát, és ahol nem leszel a nevetség tárgya csak azért, mert nem vagy tökéletes.
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Teenage Violence

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2008.10.19. 20:44

Jaj, kérhetnék egy nevet, Anger? ^^
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Teenage Violence

HozzászólásSzerző: Anger » 2008.10.20. 13:24

Chasidy írta:Jaj, kérhetnék egy nevet, Anger? ^^

jah persze^^"
Pintér Adrienn
"Mert az új az idő múlásával ugyanolyan régivé válik, mint a régi volt."
Avatar
Anger
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2907
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:04

Re: Teenage Violence

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2008.10.20. 14:01

Ok. =)
A határidő miatt eddig tudtam várni, még egyszer köszi mindkettőtöknek, hogy írtatok. ^^
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Következő

Vissza: Off Témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron