Finnek

Beszélgess itt BÁRMIRŐL!

Finnek

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.08.06. 23:39

Nos hát nem tudom, mekkora sikere lesz ennek a témának, de reménykedem benne, hogy akad valaki, aki ír majd ide is ^^
A lényeg hogy én totálisan oda vagyok a finnekért, a finn nyelvért, Finnországért, stb. És gondoltam hátha találok még valaki mást is itt...

Konkrétabban például témaként gondoltam finn hírességekre. Mondjuk F1 versenyzők (mint Räikkönen, Kovalainen, Häkkinen, Rosberg [okay, ő csak félig finn ^^], ...), vagy zenekarok (mint The Rasmus, Nightwish, HIM, Sonata Arctica, ...) vagy ha valaki tud mást is, akkor azt kíváncsian várom. ^^
Vagy ha például valaki járt már Finnországban, attól szivesen olvasnék egy kis beszámolót.
És ha akad netalán olyan emberke is, aki tanul finnül, nah annak a jelentkezését nagyon várom. :D
Egyszóval minden jöhet, aminek köze van a finnhez ^^
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*

Re: Finnek

HozzászólásSzerző: zadri » 2009.08.07. 13:04

Én is szeretem Finnországot :D A Nightwish-t egyenesen imádom, a Sonata Arcticát is szeretem :P
It doesn't matter
If you're wrong or if you're right
It makes no difference
If you're black or if you're white
zadri
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:17

Re: Finnek

HozzászólásSzerző: Nesty » 2009.08.07. 17:48

Úúúú jó téma ^^
A finnek a legjobbak ^^ Imádom a nyelvüket, olyan jó pattogós :P És kiejthetetlen xD És és a finn táj... az valami hihetetlen.
Hát zenekarokról nem tudok nyilatkozni... nem ismerem őket :] :oops: Viszont drága jó Frankym kezd már kiakasztani a Rasmus mániájával, és hogy semmit nem tudok róluk, szóval jó úton jársz drága, hogy végre belehallgassak a zenéjükbe :P ^^
Hát a híres emberekről meg csak ennyit: (L)
Ésés élménybeszámolót én is várok *-*
Nesty
friss hulla
friss hulla
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.01.21. 16:02
Tartózkodási hely: Frankország ^^

Re: Finnek

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.08.07. 18:29

Nah csak nem vagyok egyedül ^^

Vicces, nálam pont fordítva van, a Sonata Arcticát jobban szeretem, mint a Nightwisht. xD
De amúgy hihetetlen, hogy a finnek mennyire jók a rock, metál műfajban *-* Asszem tavaly előtt az Euróvízión is rock számmal indultak, tök jó volt. ^^
Jaj és ha már SA, novemberben jönnek Mo-ra *-* menni kéne xD

És drága Nestym, a finn nyelv nem kiejthetetlen. Próbáltad már a franciát? Nah az... x]
Egyébként pedig ideje lenne már meghallgatnod a Rasmus számokat xP
Jah és egyúttal Sonatát is hallgatnál, ott van pl az a vidi amikor a finn himnuszt játszák koncerten.. ^^"
Jah és csodálom, hogy nem kezdtél el egyből áradozni Räikkönenről... mitörténtveled?o.O
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*

Re: Finnek

HozzászólásSzerző: Nesty » 2009.08.07. 19:06

Jóó neem kiieejtheeteetleen, de azért te tudnál mesélni, ugyee? :D :P Am meg nem szeretek franciázni xD :twisted:
Az a himnuszos az Sonata? :oops: xD Jééé az tökjóóó XD Meg kell tanulni a himnuszt, annyira szuper*-*
Kimivel kapcs pedig nehezen, de türtőztettem magam xD
Nesty
friss hulla
friss hulla
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.01.21. 16:02
Tartózkodási hely: Frankország ^^

Re: Finnek

HozzászólásSzerző: Gwen » 2009.08.07. 21:37

csatlakozom ^^ én is odavagyok Finnországért, na meg leginkább a finn zenészekért... eszméletlen, amit ők tudnak. xD Nightwish, HIM, Sonata, Rasmus... imádom mindet :D és az egyik barátnőm Finnországban született, olyan mázlista... régóta tervezgetem, hogy egyszer elmegyek oda. Az az első számú hely a listámon, ahova ellátogatnék :lol:
És az egyik osztálytársam (szintén finn-rajongó) jövő nyáron több hétre is odamegy, és nem vihet magával :cry: pedig úgy mennék. sebaj, ami késik, nem múlik xD
somewhere it's always time for tea.
Gwen
zörgő csontok
zörgő csontok
 
Hozzászólások: 2274
Csatlakozott: 2008.10.01. 19:54
Tartózkodási hely: The Asylum For Wayward Victorian Girls

Re: Finnek

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.08.08. 23:02

Oké, Nesty, ott a pont. a dupla betűkkel bajban vagyok. xD
egyébként meg a francia sem rossz =P
és igeen, az Sonata :P meg am úgy tudom Nightwish is játszott már himnuszt koncerten szóval irány a jútyúb és keresgélj x]
Leonie basszus, jó ízlésed van :lol:
ésésés... Finnben születeeett? *-* ooooh ember *-* dejó neki...
nekem is ez az első számú hely, ahova elmennék perpill ×D akár hosszabb időre is.
anyumékat pl évek óta fűzöm h menjünk oda nyaralni, de halott ügy, mert apum mióta Amerikában voltunk - röpke 14 éve - nem ül repülőre... Kocsival meg elég soká tartana odaérni. de nem adom fel, 1x úgyis eljutok oda ^^
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*

Re: Finnek

HozzászólásSzerző: Never » 2009.08.09. 11:53

jajj de jó...végre :D Nos én már voltam 2szer Finnországban és valami baromi gyönyörű. Az emberek kedvesek és fuhh én imádom őket:D Meg az is jó finnországban hogy nincs ilyen szar meleg mint itt, de télen rengeteg hó van :D A szauna is jó bár én nem sokáig bírtam , a 15 fokos víz utána meg hideg...nagyon hideg....de azért nagyon poén. A kaják hiába mondják csomóan hogy nem jó én imádtam. a pooro a legjobb :D meg azaz édes sült sajt aminek nem emlékszem a nevére :D
Jah, am most is vannak nálunk finnek pénteken jöttek, de sajnos holnap már mennek is :'(. Amugy nekünk az egyházzal van a csereprogram és már vagy 6-7 család is volt nálunk. Jelenleg a finn pap Miika és a felesége Raili van itt. Nagyon aranyosok :D Szal szeressük a finneket... :D Jövőre is megyek majd ki, de most lehet, hogy egy hónapra és már nagyon várom a jövő nyarat. Szal gyertek Evangélikusnak (persze nem csak ezért) és ti is fogadjatok finneket :D Na, ez kicsit hosszú lista lett, de még Tarja Turunen és Hanna Pakarinen meg az összes finn 4evör :D
Don't want to reach for me do you
I mean nothing to you...
Avatar
Never
bűzlő tetem
bűzlő tetem
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.10.24. 18:28

Re: Finnek

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.08.11. 12:20

ííí dejóóó *-*
komolyan kedvesek az emberek? xD mert én multkor épp az ellenkezőjét olvastam ^^"
áhh a szaunát én is ki akarom próbálni *-* viszont a kajákkal sztem bajban lennék, úgy tudom h elég sok halat esznek... (?) ^^"
váh nem akarsz magaddal vinni Finnbe jövőre? *-* :lol: *élősködő*
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*


Következő

Vissza: Off Témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron