Egyház

Re: Egyház

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.21. 21:04

Fa-Fa írta:Ezt én is baromságnak tartom.
Egyébként ez azért van, mert ha a papnak gyereke születik/felesége lesz, akkor az örökség rájuk marad, de így, család nélkül a pénz az egyházé lesz. Legalábbis a én így hallottam.


Ha elolvastad volna, amit írtam...

Ami a barátokban-hívést illeti: Én úgy vagyok vele, hogy a barátaidat meg tudod válogatni. Ők is megválogatnak téged. Ha nem tartanak érdemesnek, otthagyhatnak bármikor... A barátság veszélyes dolog. És ezt úgy mondom, hogy volt egy 9 éves barátságom, ami egy hét napos tábor alatt romokba dőlt.
A családodat nem tudod megválogatni; de ők általában holtodig szeretnek téged, akármit csinálsz.


Leonie: teljesen rendben van, amit mondasz. Nem ítél el senki, szeretünk xD <3 Én olyan alapvető műveltségre gondoltam, mint pl. ki az anyja Keresztelő Szent Jánosnak. Nagy kaland.
És nyugodtan írhatsz többet is ;)
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Egyház

HozzászólásSzerző: Fa-Fa » 2009.05.21. 21:10

Leonie írta:Az mondjuk igaz, hogy a hit igenis fontos, szóval én nem kötök bele senkibe, bár néha (sajnos) szokásom, hogyha valaki pl. jön nekem a "ha Isten úgy akarja"-szöveggel, azon rendesen fenn tudok akadni... inkább nem is részletezem, mert abból elég nagy vita lenne, és nem akarok senkit megbántani.

Ismerős... Én az etika kistanárral vesztem össze ezen a múltkor. És amikor elmondtam neki, hogy én nem hiszek, úgy nézett rám egész órán mint a véres rongyra... pff... Miért nem tudja elfogadni? Végülis az ő szembében még akkor is az Istene teremtménye vagyok, nem? Vagy akkor már az ördög teremtett, vagy mi? Hát, rendesen megbántott vele... :S
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fa-Fa 2009.05.21. 21:18-kor.
"I'm not like them, but I can pretend
The sun is gone, but I have a light
The day is done, but I'm having fun
I think I'm dumb, or maybe just happy


Think I'm just happy
I think I'm dumb"
Fa-Fa
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:38

Re: Egyház

HozzászólásSzerző: Fa-Fa » 2009.05.21. 21:16

Nesi írta:
Fa-Fa írta:Ezt én is baromságnak tartom.
Egyébként ez azért van, mert ha a papnak gyereke születik/felesége lesz, akkor az örökség rájuk marad, de így, család nélkül a pénz az egyházé lesz. Legalábbis a én így hallottam.


Ha elolvastad volna, amit írtam...

Ami a barátokban-hívést illeti: Én úgy vagyok vele, hogy a barátaidat meg tudod válogatni. Ők is megválogatnak téged. Ha nem tartanak érdemesnek, otthagyhatnak bármikor... A barátság veszélyes dolog. És ezt úgy mondom, hogy volt egy 9 éves barátságom, ami egy hét napos tábor alatt romokba dőlt.
A családodat nem tudod megválogatni; de ők általában holtodig szeretnek téged, akármit csinálsz.



Bocsi, amikor már elküldtem, akkor vettem észre, hogy írtál. :oops:

Hát, végülis barátokban-hívésben igazad van, de... nem tudom. :lol:
*belezavarodott a túl sok infóba*
Na szóval azt akartam mondani, hogy leginkább önmagamban hiszek. Önmagamat elég nehéz elhagyni (mondjuk lehet...). A barátok pedig segítenek, hogy higgyek önmagamban. :D
*tapsvihar, hogy végre sikerült kifelyeznie magát*
"I'm not like them, but I can pretend
The sun is gone, but I have a light
The day is done, but I'm having fun
I think I'm dumb, or maybe just happy


Think I'm just happy
I think I'm dumb"
Fa-Fa
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:38

Re: Egyház

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.05.21. 22:12

A barátokkal kapcsolatban egyetértek Nesivel, tényleg vigyázni kell vele, főleg tinédzserként, amikor napról napra változik és alakul az ember, és most ezt témától függetlenül mondom.
Az ember pedig legkönnyebben önmagát hagyja el, szerintem legalábbis.
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Egyház

HozzászólásSzerző: Anger » 2009.05.22. 13:01

Na, most mondok egy pár (lehet) hülyeséget. xP XD

Szóval... az emberek, tudjátok, szokták mondani, amikor megijednek, vagy megdöbbennek vagy valami, hogy 'Jaj, Istenem'/'Édes Istenem'/Uramatyám!'. És szerintem nincs olyan emberi lény, aki ne mondta volna már ezt. És egy csomóan mondják, hogy nem hisznek Istenben, de mégis fel szoktak így kiáltani.
Akik nem hisznek Benne, azok a saját istenüknek mondják, vagy - említették, hogy magukban hisznek - maguknak?! Mert... nem tudom, de ha ezt mondják, akkor szerintem arra az Istenre gondolnak, aki teremtette a Földet blablabla (én legalábbis "neki mondom"). Vagyis inkább senkire, mert ez... inkább megszokásból szokták mondani, mert a szüleitől hallja meg ilyenek. De aki azt állítja, hogy nem hisz benne, az is szokta mondani... és akkor ez már elég hülyeség. XD Mondjuk valószínű, hogy ez a "hitetlenség" a serdülőkor meg a lázadás miatt van.

Na, remélem értitek, hogy mire gondolok. Hát igen... az értelem az ott van, de ha úgy nézitek, ez a dolog kicsit érdekes. xP
"Mert az új az idő múlásával ugyanolyan régivé válik, mint a régi volt."
Avatar
Anger
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2907
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:04

Re: Egyház

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.05.22. 14:42

Igen, értelek, de ez szerintem tényleg csak ilyen megszokás, bele se gondolnak, mit jelent. Ha már itt tartunk, én azt nem értem, hogy hihet valaki a gonoszban, és a jóban nem....pedig nyilvánvalóan mindig van pozitív és negatív, különben nem lenne mérce.
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Egyház

HozzászólásSzerző: Malacka, a hős » 2009.05.22. 16:36

hát...
én is ideértem.
én is meg vagyok keresztelve, de nekem a vallás.. nem igazán játszott szerepet eddig az életemben, szóval sosem jártam hittanra vagy vallásos suliba. apai ágon a nagymamám és a nagypapám teljes mértékben hívő (ezért is lettem megkeresztelve), de anyukám... nem azt mondanám, hogy arra lettem nevelve hogy ne higgyek, hanem hogy minden nap azt láttam, anyukám mennyire nem hisz Istenben. nevelőapám még oké, bár vele nem igazán beszélgettem még erről... szóval anyukámtól mindig azt láttam, hogy mennyire ellene van, mennyire nem hisz benne. kicsit talán engem is belerántott a 'hihetlenségbe'... egy ideig. de mostanában egyre jobban kezdek hinni Istenben, valahogy... valahogy érezni, hogy létezik.
az egyház és a történelme pedig szerintem egy roppant érdekes dolog, és engem mindig is érdekeltek az ehhez kapcsolódó dolgok. anyukám hülyének néz, amikor egy egyházi műsort nézek, és még azt is benyögöm mellé, hogy 'hagyjál, ez engem érdekel'... hát, van ilyen. sajnos. mármint hogy anyukám teljesen kiakad egy ilyen vagy ehhez hasonló helyzetben.
hiszek az előző és következő életben, hiszek a szellemekben, hiszek abban, hogy az élet után továbbmegyünk valahová, és hiszek a Sorsban... valamilyen szinten talán meg van írva előre. :D a család egyik ismerőse mondta egyszer, hogy 'ha úgy van megírva, hogy negyed ötkor nekem meg kell halnom, akkor legyek bárhol, meg fogok halni. legyek repülőn, vagy éppen tőletek menjek haza és csússzak meg a lépcsőn- ha az van megírva, akkor az van megírva.' szóval érdekes... és... anyukám vagy akárki mondhat akármit, én akkor is hinni fogok ezekben a dolgokban. :D
"I like music because… it allows you to be everything you're not supposed to be."

A message for your fans?

Steve: Ummm, let's see. Okay, I know: learn to play an instrument. It could change your life!
Malacka, a hős
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2008.11.15. 13:24
Tartózkodási hely: at home. :)

Re: Egyház

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.22. 17:15

Malacka, a hős írta:anyukám hülyének néz, amikor egy egyházi műsort nézek, és még azt is benyögöm mellé, hogy 'hagyjál, ez engem érdekel'... hát, van ilyen. sajnos. mármint hogy anyukám teljesen kiakad egy ilyen vagy ehhez hasonló helyzetben.
hiszek az előző és következő életben, hiszek a szellemekben, hiszek abban, hogy az élet után továbbmegyünk valahová, és hiszek a Sorsban... valamilyen szinten talán meg van írva előre. :D


Az nagyon rossz, mikor az ember családja úgymond lefelé húzza, az én anyukám se viszi túlzásba a hívést, de elfogadja, hogy én meg hiszek.
Azt ugye tudod, hogy az szellemeknek és a sorsnak semmi köze az egyházhoz? =D Lásd vastagbetűseket =)
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Egyház

HozzászólásSzerző: Malacka, a hős » 2009.05.22. 18:12

Nesi írta:Azt ugye tudod, hogy az szellemeknek és a sorsnak semmi köze az egyházhoz? =D Lásd vastagbetűseket =)


hát... én valahogy úgy értelmezem hogy azért szerintem egy icurkapicurka van. mármint hogy Istennek köze van a sorshoz, és valamilyen szinten a szellemekhez is, de akkor tévedtem... :D meg nekem az egyházról nem csak Isten meg a hasonló dolgok jutnak eszembe, hanem a vándorló lelkek, élet a halál után, az előre megírt és eltervezett sors... talán azért, mert mindegyik olyan misztikus, megmagyarázhatatlan, mint maga az egyház, vagy Isten. vagyis na... nem tudom, érted-e, mire akarok kilyukadni.
"I like music because… it allows you to be everything you're not supposed to be."

A message for your fans?

Steve: Ummm, let's see. Okay, I know: learn to play an instrument. It could change your life!
Malacka, a hős
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2008.11.15. 13:24
Tartózkodási hely: at home. :)

Re: Egyház

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.22. 18:19

Értem, persze, hogy értem =) Nyugodtan hihetsz ezekben, meg minden, csak a képzavar elkerülése végett leírom, mi van, mert erről beszélt nekünk Péter atya két teljes napon keresztül lelkigyakorlaton. ^^
A vándorló lelkek a kereszténység szerint nincsenek. Egy lélek nem vándorol: meghal, és megy a pokolba / purgatóriumba / paradicsomba. Szellemeknél dettó.
A sorsot teljesen elutasítják, mert minden Isten és/vagy az ember szabad akaratának következménye. Az életünk nincs előre megtervezve, hanem magunk irányítjuk (szabad akarat), nem "drótonfüggő bábok" (Elisabeth ^^) vagyunk, hanem a mi kezünkben van az életünk, és rajtunk áll, mit hozunk ki belőle. Nyilván vannak a talentumok, amiket a Jóistentől kapunk, és azokat fel tudjuk használni - vagy elpazarolni.
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

ElőzőKövetkező

Vissza: Vitasarok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron