Homoszexualitás

Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.05.18. 16:19

Hát szerintem erről a témáról bőven lehet vitatkozni ^^
Csak a közvetlen környezetemben, vagy a fórumon belül is azt vettem észre h ebben a témában azért jobban eltér az emberek véleménye.
És kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol, elfogadja-e vagy elítéli ezt a dolgot, és hogy helyesli-e pl. azt az ötletet h a homokosok is nevelhessenek gyereket, stb.
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.05.18. 17:30

Nekem nincs bajom a melegekkel, azzal viszont egyre inkább, hogy úgy veszem észre, ebből is divatot csinálnak, és most nem arról beszélek, hogy egyesek divatból lesznek melegek, hanem hogy az emberek divatból körülugrálják, meg jajdeszeretik őket. Nem tudom, miért kéne pozitívan vagy negatívan megkülönböztetni őket. Persze, hátrányban vannak, de szerintem attól még nincs értelme máshogy viszonyulni hozzájuk. A hetero szomszédjaimnak se sütök sütikéket, ha melegek lennének, akkor se sütnék.
A gyereknevelés már kicsit komplikáltabb, mert az hülyeség, hogy azért ne legyen gyereke valakinek, mert meleg, csak végig kell gondolni, mert szegény kissrácnak valószínűleg elég negatív élményei lesznek úgy kb. ovitól kezdve. De biztos, hogy sokkal toleránsabb is valaki, aki így nő fel, mert beleszületik, és természetesnek veszi a mások szerint természetellenes dolgokat, csak nem tudom, hogy két apuka tudja-e pótolni az anya szerepét és fordítva. Ha vannak anyáskodó nagynénik, satöbbik, akkor hajrá, de itt már szerintem elég nagy a lelki sérülés veszélye. Bár ez tulajdonképpen mindenhol megvan... :S De értitek, mire gondolok. Én ebben támogatom őket, csak a társadalom még mindig nem olyan, hogy gond nélkül mehessenek ezek.
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.18. 17:40

Ezaz, ez lesz az a hely, amikor rájöttök, hogy engem sürgősen ki kell közösíteni. És lehet majd velem vitatkozni, mert én nem hagyom magam. :twisted:

Úgy vagyok vele, hogy tőlem aztán a fél világ vonzódhat a saját neméhez, de nem kell azt ország-világ előtt reklámozni. Gondolok itt arra a felvonulásra, ami volt valamikor annak érdekében, hogy elfogadják őket. Nagyon örülök, hogy tisztában vannak a nemi identitásukkal, de én se nyomom le a (nemlétező) pasim torkán a nyelvem Budapest kellős közepén, akkor legyen kedves, és ő se tegye, mert nem kívánom látni. Ez a viselkedés nagyon sok emberből ellenérzést vált ki. Pl. belőlem, meg a környezetemben másokban is.
A másik, amit nem bírok, konkrétan a buziknál, amikor az a szöveg megy (nagyon sokszor a fanficekben is... bocsi), hogy mennyivel jobb egy férfi partner, mint egy nő. Igen, megértem, hogy nyilván a férfi partner jobban tudja, mit kell csinálni, mivelhogy volt magán alkalma megtapasztalni, de ha belegondoltok, hogyha ez "extrém" méreteket ölt, abból az lesz, hogy minden fiú homokos lesz, a lányok csak arra lesznek jók, hogy gyereket szüljenek, hogy legyen utánpótlás, és hogy a homokosok tudjanak gyereket nevelni. (Szeretek végletekben gondolkodni :P)
És akkor itt van ugye a harmadik kérdés, a gyereknevelés. Teljesen úgy viszonyulok hozzá, ahogy az egyház. Érezze jól magát az illető a saját nemével, csináljanak, amit akarnak, de gyereket, azt azért nem kéne örökbefogadni, mert akkor az a kicsi lény, aki otthon ezt látja, azt fogja hinni, hogy ez a normális; képlékeny lévén pedig ő is ilyen lesz, mert nyilván hogy hasonlít a szüleire, hiszen azt látja nap mint nap, hogy anyu és anyu / apu és apu hogy szeretik egymást. Ezzel gyakorlatilag "rákényszerül" erre az életmódra, mert az van előtte normálisnak beállítva. De valljuk be, hogy a homoszexualitás biológiailag nem normális. És igazából ezért nem vagyok oda az ilyen fanficekhez se... Bocsi ^^"
Aki meg divatból homokos, az úgyse teljesen homokos, hanem biszex. ;P

Én ezt gondolom. És a Frerard És Társai írásokért sem vagyok oda. Mikor megismertem az MCR-t, és a Frerardot, akkor először még vicces volt, de most már megcsömörlöttem tőle. Igen, tudom, miről maradok le, mikor nem olvasom el őket, de nem bánom. Ez van, ezt kell szeretni. Én mindig is különc voltam, valószínűleg az is maradok ^^
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Kolett » 2009.05.18. 20:14

Úh, Nesi életemben először csalódtam benned...
rohadtul nem értek veled egyet.
megpróbáltam magam nem felidegesíteni de sajnos nem sikerült.
Először is kifejtem a véleményem:
nekem az ég egy adta világon semmi bajom sincs a normális meleg fiúkkal vagy lányokkal. és ott a szó, hogy normális. aki nem visítja ki, hogy "meleg vagyok, meleg vagyok" mert szerintem semmi értelme, hogy mindenki tudja, akinek ő akarja annak elmondja. én azokat a meleg srácokat bírom akikről csak 4 fal között lehet tudni, hogy meleg.
az ilyen divatbuzikat nem bírom.
de szerintem aki elítéli a melegeket, az rettentő primitív ember. és ez enyhe kifejezés.
most mondanám, hogy az egyház seggfej, de nem mondom, pedig az. *kimondta és örül*
Szóval én bírom őket. A NORMÁLIS, KEDVES melegeket. ennyi.

Nesi!
Azt megértem, hogy téged az zavar, ha melletted kezdene el smárolni két lány vagy fiú de miért ne tehetnék meg? ugyanannyi joguk van hozzá, mint bárki másnak a világon. Az már más dolog, hogy egy olyan putri országban lakunk, ahol emiatt agyonverik az illetőt, de ez csak azért van mert az átlag magyar nép nem tolerál semmit és senkit. és ez rohadt gáz szerintem.
Meg miért baj, ha egy egy fiú jobban élvezi a sex-et fiúkkal? talán ezért lett meleg...
A gyereknevelésben sem értek egyet, bár én sosem értek egyet semmivel sem amit az egyház mond, magamon kívül senkiben és semmiben sem hiszek. Szerintem ha két érett, normális családi háttérrel rendelkező meleg akar egy gyereket örökbe fogadni az teljesen jó dolog. De igazából nem minden második meleg akar örökbe fogadni, szóval nem tudom miért kell ezt is ennyire túl bonyolítani. Kifejezetten kevés meleg akar örökbe fogadni.
Ha az a kicsi lény azt látja, hogy normális... akkor mi van? teljesen normális melegnek lenni. Szerintem csak az embereknek kellene ezt megtanulnia, nem pedig gyűlölnie ezért a másikat.
"De valljuk be, hogy a homoszexualitás biológiailag nem normális."
itt már tomboltam. ez nem egy betegség könyörgöm.

végszóra annyit mondanék, hogy a szerelem nem nézi a nemet.
KépKép
When they ask how I died, tell them:still angry.

"vértől zubogva tudásodra büszkén elbuksz majd, bazd meg és elbukik minden amihez hozzáérsz."
Avatar
Kolett
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2513
Csatlakozott: 2008.08.21. 12:33
Tartózkodási hely: there's no other place that I'd rather be than Los Angeles.

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.18. 20:37

Kolett, engem az húzott fel konkrétan, hogy egy felvonulás, ahogy ezerésegymillió meleg nyalja-falja egymást a nyilvánosság előtt. Aztán csodálkoznak, hogy megdobálják őket. (Az is idegesít, ha a fiú / lány páros nekiáll Pécs főterén hangosan nyögve majdnem megenni egymást, mert, mint mondtam, roppantul örülök, hogy szeretik egymást, de ez nekem inkább ilyen felvágásnak jön le.) [Amúgy ha az átlag magyar nép tolerációjánál tartunk, eléggé meg tudom érteni, hogy nem tolerálnak már semmit - kifejthetem bővebben, ha gondolod, csak off.]
Nekem továbbra sincs semmi bajom a melegekkel, mint ahogy azt szép vastag betűkkel írtam is, csak azzal, hogy
1.) nyilvánosság előtt. Tök jó, hogy felvállalják, de engem alapvetően ez az egész már-már szex, amit egyesek produkálnak, az zavar. Heteróknál is, ugyanúgy zavar csak épp úgy tűnik nékem, hogy melegek lényegesen többen csinálják ezt.
2.) Az, hogy a melegek nagyon gyakran utálják a másik nemet. Az borzasztóan idegesít.
Azt hiszem, ez a kettő. De nincs semmi bajom velük. Még mindig.
És Kolett: a heteroszexualitás betegség. Mondj egy állatfajt, ahol létezik! Ma már elfogadott dolog, mert olyan méreteket öltött, de biológiailag az.

És örülök, hogyha két lány / fiú szereti egymást. Szívük joga. Ezzel továbbra sincs bajom.




És igen, számítottam arra, hogy sokan utálni fognak, de legalábbis csalódni bennem ^^
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Venom » 2009.05.19. 14:32

Huhh.. most jövök én, bár nem szívesen mert Nesi általában től meggyőzően tud beszélni. De most nem hagyom magam. :)

Melegek...
1) A felvonulás.
Nos igen, megpróbálják elfogadtatni magukat másokkal, csakhogy sok emberből az ellenkezőjét váltja ki a viselkedésük. Az átlagember nem fogadja el két azonos nemű kapcsolatát, ráadásul ha két pasi smárol az út közepén, akkor ezt a dolgot méginkább visszataszítónak tartja, hiszen mennyire gusztustalan... Ez most a homik hibája. 1/0

2) Alapból.
Sok interjút hallottam és cikket olvastam erről. Egyesek szerint ez egy betegség, ami már születéskor is benne van az emberben. Hat éves korig borzasztóan befolyásolható a gyerek és alakítható a személyisége. Ilyenkor alakul ki a stílusa és a későbbi viselkedése. Ez legnagyobb mértékben a környezettől függ. A kérdés az, hogy ezek a tényezők segítségével lesz homi egy gyerek, vagy a gének a hibásak. Nem tudom, hiszen nem vagyok orvos, meg semmi egyéb... Egyszerűen csak elolvastam anya pszichológiai cuccát xD

3) Vallás...
A vallás egy dolog, én hiszek Istenben, mégsem ítélem el őket. A sok 'birka' {bocsánat a kifejezésért} alapból leírja őket, mellette papolnak a szebb életről, hogyha kedves vagy és becsületes a mennybe jutsz. Valahova ide sorolják be az ítélkezést is. Ne ítélkezz, míg nem ismered. Na igen. Pont ők mondják. Fogadjuk el a szegényeket, a gazdagokat, de a melegeket semmiképp. "Isten teremtette a csótányt is, mégis irtjuk..."

4) Gyereknevelés..
Ha két ember gyereket vállal, függetlenül az illetők nemétől, mikor meghozzák a döntést, azt felelősségteljesen teszik. Sokszor a melegek igényesebbek, mint egyesek, és nem hinném, hogy azt a nevelést ne kapnák meg, mint a 'normális' családban élők. Ha a gyerek látja, hogy apa és papa mennyire szeretik egymást..... hát ezvan. Aki meleg lett, az sem a szülei példáját követte. Ha ez lenne a befolyásoló tényező, nem lennének melegek. Egyébként egy történetben, valamikor nagyonnagyon régen volt egy uralkodó, aki kitalálta a saját szórakoztatása céljából, hogy a lányok meztelenül táncoljanak neki, és a többi... azt hiszem egyértelmű. Ehhez nem tudok mit fűzni xD

Vagyis a mai világban abszolút elítélünk mindent és mindekit, aki különbözik tőlünk. Azt sem tudjuk meghatározni, hogy kibe szeressünk bele sötöbö, akkor miért pont a nemi hovatartozásunkat határoznánk meg? Aki felhívja magára a figyelmet, az olyan, mint 'nálunk' ezek a rózsaszín hajú scene lányok. Lehet, hogy nem a legjobb hasonlat xD

Huhh kész kis regényt írtam, és az is lehet, hogy egyik szavam ütötte a másikat, deee ezvan. Nemtudok értelmesen fogalmazni :lol:
létezem és élvezem, így szép.
Venom
összeaszott szemgolyók
összeaszott szemgolyók
 
Hozzászólások: 1166
Csatlakozott: 2008.08.11. 20:59
Tartózkodási hely: Undercity

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Anger » 2009.05.19. 15:51

Venom, szerintem nagyon jól leírtad a dolgokat! Én teljes mértékben egyetértek veled!
A felvonulást nem tartom értelmesnek, mert attól, hogy kiállnak az út középére smárolni, attól még nem fog semmi sem történni. (max annyi, h pár elmebeteg felveri az útburkolatot és behajítja közéjük xP)
"Mert az új az idő múlásával ugyanolyan régivé válik, mint a régi volt."
Avatar
Anger
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2907
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:04

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.05.19. 17:02

Áhh most nekem is ellent kell mondanom. Én elfogadom Nesi a véleményed és még lehet h néhány ponton egyet is értek veled, de h biológiailag nem normális dolog az vááh. Állatoknál nincs ilyen? Én már hallottam ilyenről pl. kutyáknál. ööö asszem. xD Emelett az állatok nem szerelemből hanem utód nemzés céljából szoktak "párosodni". Tudtommal.
Na de a másik h én azt nem értem igazán h miért kell ennyire másképp bánni a melegekkel. RÉgen az ókori Görögországban pl. tök normális dolog volt az h egy pasi vagy nő nem csak az ellenkező nemet szerette. Magyar tanárunk azt a hasonlatot mondta rá h olyan volt, mint manapság az h van olyan pasi, aki a telt nőket szereti, és van aki a vékonyat. Jó, lehet h túlzott egy kicsit, de a lényeg érthető.
Emellet az irodalomban csak egy éven belül rengeteg olyan költővel találkoztam, aki meleg volt. Most nem kezdem el sorolni, de van bőven. Vagy egy olyan példa, hogy volt az a Saul nevű emberke, aki aztán Paul lett. xD *értelem,igen* Aki hirdetni kezdte a kereszténységet. És akkoriban nem hiszem h utálkoztak volna emiatt az emberek. Vagy mondnaám példának Freddie Mercuryt. Számtalan Queen vidónál youtube-on azt látom, hogy az emberek azt írkálják kommentekbe hogy buzi volt és úúúristen. Igen és ha az volt akkor mi van? Attól a zenéje ugyanolyan jó. Na mindegy.
Gyerekvállalásban igazából Chasidyvel vagyok egy véleményen. Nem feltétlenül a legjobb dolog az, ha egy gyerek ilyen környezetben nő fel. Két férfi azért nem tudja pótolni az anya szerepét, bármennyire is gondoskodó. Ezzel szemben viszont az, hogy rossz példa a gyereknek, vagy hogy befolyással lesz az életére... Szerintem minden más befolyással van az életére. Szóval ilyen problémák nem csak a melegeknél vannak. Ha egy gyereket kiskorában bántanak, vagy ne adj isten megerőszakolnak, az rendes családokban is megtörténik, és ugyanúgy kihatással lesz az életére. Sőt, ennél sokkal apróbb dolgok is kihatással vannak az ember életére. Szóval ilyen szempontból mért ne nevelhetnének gyereket a melegek?
Venommal is abszolút egyetértek xD
Emelett pedig azzal van még bajom, hogy vannak olyan emberek, akik hihetetlen előítélettel vannak a melegekkel szemben. Multkor beszéltem erről egyik osztálytársammal, valahogy feljött, hogy valaki buzi volt, és rögtön elkezdett fujjolni, rögtön arra asszociált, hogy ilyen kényes, nőies, stb. Szóval az h valaki buzi nem egyenlő azzal, hogy buzis. És ezt sokan elfelejtik.
Hátöh... én is jó sokat írtam x] ^^'
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.19. 17:34

Én nem ítélem el a melegeket. Csak azért, mert én nem vagyok az, és alapvetően nem kívánnám egy árvaházban élő gyerek részére, hogy meleg családban legyen, attól még nem utálom őket.
Venom: Az ember alapvetően egy nagyon-nagyon más lény, mint az állatok, az intelligencia kifejlődése miatt. Ezért csomó olyan dolgot csinálunk, amit az ösztöneink tiltanak nekünk, csak már annyira eltompultak ezek az ösztönök, hogy simán megcsináljuk. Ilyen az öngyilkosság, vagy épp a homoszexualitás, és még sorolhatnám. A betegség talán nem a legjobb szó, de biológiailag igenis nem normális. Az állatoknál nincs ilyen, mert létfenntartó ösztöneik vannak, ahogy mondtad. Nekünk is megvan ez a létfenntartó ösztön, elvégre az alapján választunk párt, hogy mennyire képes gondoskodni számunkra az utódról. És tulajdonképpen ennek nagyon nagy hatása van a szerelem kialakulása. És továbbra sincs bajom a meleg párokkal.
Franky: Attól, hogy valaki meleg, az, amit tesz az életében, nem értékelődik fel/le. Ezt mondtam én egy szóval is?
(Saul, ismertebb nevén Pál: egy pszeudoepigráf irat szerint volt barátnője megtérése előtt. Ettől persze még lehet meleg.)

Egyébként meg Czeizel Endre szerint az, hogy valakiben gyerekkora óta megvan a hajlam a homoszexualitásra, max. 10%-nyi oka a kialakulásnak is. Tehát ha egy gyerek mondjuk "homoszexuálisnak születik", és hetero családban nő fel, akkor egyáltalán nem biztos, hogy homokos lesz.

És nincs előítéletem a melegekkel. ZU-n (az angol fórum, ahova járok) egy csomó meleg / biszex van, és nagyon sokkal jóban is vagyok. Csupáncsak én nem vagyok az, és nem szeretem a felhajtást, amit csapnak maguk körül, hogy elítélik azt a nemet, ami nekik "nem kell" (igen, ez nagyon sokszor van), és elítélem a homoszexuális családokban a gyereknevelést. Ennyi a problémám velük, több nem, és egy szóval se mondtam eddig se, hogy több lenne.
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.05.19. 17:44

Nem, Nesi, amit írtam, annak csak az elejét intéztem hozzád. Nem úgy értettem a dolgokat, hogy te ítéled el a melegeket, vagy te értékeled őket félre, hanem általában az embereknek minimum a fele.
Viszont azt nem értem, hogy ahogy te is írtad, az ember nagyon más lény, mint az állat, mégis hozzájuk hasonlítod őket, mert hogy az állatoknál nincs ilyen. Szerintem ez pont azért van, mert az állat teljesen más, mint az ember. Nem lesz szerelmes.
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*

Következő

Vissza: Vitasarok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron