Homoszexualitás

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Kolett » 2009.05.22. 20:16

Nesi írta:Ha a divat rávesz embereket arra, hogy homokosok legyenek (legalábbis bik), akkor egy gyereket, a világot megismerő kicsi lényt hogy ne venné rá a hozzá legközelebb álló emberek viselkedése arra, hogy ő is olyan legyen? Nem azt mondom, hogy ha valaki melegek között nő föl, akkor az is lesz, csak hogy szvsz az esélye erre magasabb.


akkor meleg lesz... hát oh my god, nagy cucc.
inkább minthogy lopjon, csaljon és öljön.
KépKép
When they ask how I died, tell them:still angry.

"vértől zubogva tudásodra büszkén elbuksz majd, bazd meg és elbukik minden amihez hozzáérsz."
Avatar
Kolett
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2513
Csatlakozott: 2008.08.21. 12:33
Tartózkodási hely: there's no other place that I'd rather be than Los Angeles.

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.22. 21:01

Azt sem mondtam, hogy baj. Csak mint tényt.
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Semy » 2009.07.03. 13:18

primitív dolog elítélni őket. tény.
hogy betegség-e? hozzáállás kérdése...A WHO 1992-ig betegségnek nyilvánitotta...baszhatjuk, 2009 van, tehát ma a homoszexualitás nem betegség, nincs rá gyógymód!
pff...ez még nekem is kegyetlenül szarul hangzott...
de a homoszexualitás oka igenis a génekben keresendő!
az emberi ösztönök legfontosabbika a szaporodás....a fajfenntartás miatt. egy meleg nem képes saját nemével közösülve gyereket nemzeni, de ez nem azt jelenti, hogy őt el kell ítélni ezért. erről ő nem tehet...
plusz mi van azokkal, akik úgy születnek, hogy testükben mind a két nem szaporodási szervei megtalálhatóak? olvastam már ilyenről, tehát a gének nagy szerepet játszanak benne!
sokak azon véleményen vannak, hogy a környezet is felelős lehet ezért. de én ebben nem hiszek....
van egy film ( Őrült nők ketrece? talán....), ami arról szól, hogy egy meleg pár szintén meleget akar csinálni a gyerekéből....nem sikerül.
a gyerek így születik, a testébe van táplálva, hogy ő igenis a saját neméhez vonzódik. el kell fogadni, nem kell kirekeszteni.
az emberek többsége amúgy is csak fél, ezért olyan ellenséges velük.
a felvonulást én is túlzásnak tartom. nem azért, mert szerintem nincs joguk ahhoz, hogy vállalják másságukat, hanem azért, mert ez már polgárpukkasztás!
ami persze megint csak érthető egy bizonyos fokon, hiszen csak reagálnak a primitív emberek primitív hozzáállására....egy semmivel sem intelligensebb módon!
semmi értelmét nem látom a felvonulásnak.
de beszéljünk a jogaikról.
ugyanannyi joggak rendelkeznek, mint a társadalom többi tagja, legalábbis az Európai Unió szerint. más kérdés, hogy a tagállamok ehhez mit szólnak...
azért azt hozzá kell tennem, hogy kissebbségként kezelik őket, ami nekem már diszkrimináció gyanús...
de nézzük Magyarországon mi a helyzet!
61-ig büntették az azonos neműek szexuális kapcsolatát! hmm, nagyon érett hozzáállás, tényleg!
ezután 20 éves kortól engedélyezték, 78-ban 18 évre szállították le a korhatárt! ( megjegyzem, hogy heteroszexuálisok közötti szexuális kapcsolat ekkor 14 éves kortól volt engedélyezve.)
2002-ben a melegek esetében is 14 évre szállították le a korhatárt!
2004. esélyegyenlőségi törvény
egységes antidiszkriminációs szabályozás, a homoszexuálisokat védett csoportnak mondta ki, megtiltotta a közvetett és közvetlen hátrányos megkülönböztetést, az elkülönítést, a megtorlást és a zaklatást.
házasodás?
bejegyzett élettársi kapcsolat vagy valami ilyesmi....nincs örökösödés, nem fogadhatnak be gyereket.
na ha már gyerekvállalás...
ahogy Edith mondta, a gyerekeknek mindenhol jó, csak az intézetben nem. semmi veszélyt nem jelent a gyerekre az, ha azonos neműek nevelik. hiszen hetero szülők gyerekei a mai melegek, vagy nem? őket se erre nevelték....nem is heteroszexuálisnak, mert szerintem egyetlen szülő sem tartja elsődleges feladatának, hogy gyerekét szexuális identitásában terelgesse....vagy ez csak nálam maradt el?
és egyébként is mennyi a csonka család? ahol hiányzik az apa vagy az anya? ott sem látják a gyerekek maguk előtt az apai példát, vagy az anyait...mégis felnőnek valahogy, és nagy részük heteroszexuális lesz, függetlenül attól, hogy nő vagy férfi nevelte fel....
véleményem szerint senkibe nem lehet belenevelni, hogy milyen nemhez vonzódjon!
ennyi....
Fuck The World Our love never dies
Kép
♥In 102 Language, I love you♥<---- Check out!
Semy
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2008.08.07. 12:48

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Venom » 2009.08.28. 12:38

Semynél a pont. És úgy vettem észre, hogy Nesi kurvára nem bírod elviselni ha nem neked van igazad és nem hajlunk meg előtted.
létezem és élvezem, így szép.
Venom
összeaszott szemgolyók
összeaszott szemgolyók
 
Hozzászólások: 1166
Csatlakozott: 2008.08.11. 20:59
Tartózkodási hely: Undercity

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Wanderer » 2010.07.29. 09:33

Venom az első oldalra írt hozzászólásoddal a véleményedről, nah én azzal egyetértek, meg sztem tök igaz vallásilag, meg minden egyéb dologilag is*tudámámhogyérthetővagyok xĐ*. Most lusta vok kifejteni szal inkább olvassátok el mégy1x VENOM KOMIJÁT mert az jó. pont.
SzeReTeM a PaLaCsInTáT!!!^^

They said that teenagers scare to living s***t out of me
They could care less as long as someone'll bleed
So darken your clothes of strike a violent pose
Maybe they'll leave you alone, but not me<3


xoxo D
Avatar
Wanderer
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2010.06.19. 11:30
Tartózkodási hely: CA 2019

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Andii » 2010.07.31. 20:10

Nekem semmi bajom a melegekkel, mindenkinek a saját dolgával kell törődnie és nem másokat elítélnie.
Sokan elítélik őket, holott semmi okuk rá.
Sok szűklátókörű és konzervatív ember van, aki kiközösítené őket.
"Tell me I'm a bad man,
Kick me like a stray.
Tell me I'm an angel,
Take this to my grave."
Andii
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: 2010.07.18. 20:03

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: Manton Jager » 2011.05.08. 13:14

Nem olvastam végig minden hszt, de ahogy elnézem, az elfogadás-nem elfogadás nem kérdés... a „mennyire fogadjuk el” a kérdés.

Leszögezem, hogy személyes kapcsolatom van melegekkel, meleg párral, és imádom mindkettőt. Tényleg. Viszont rajtuk nem látszik.
(Az egyik kicsi korától tudja, hogy ő más, neki néha vannak furcsán kecses kézmozdulatai, de tényleg nem feltűnő. Az öltözködése meg pláne nem... A másik megszenvedte a dolgot, évekig heteroként él - neki még mindig nem tudják a szülei, a régi barátai, satöbbi) Úgyhogy valamennyire látom, milyen problémák merülnek fel.

Először is, ők is utálják a buzikat. Tényleg:D Egyszer direkt kérdeztem a melegfelvonulát, és kis híján megsértődtek, hogy feltételezni merészelem, hogy ők egyáltalán kiteszik a lábukat aznap a lakásból... Hülyeség ezt hangoztatni. (Főleg munkahelyen, ahol ritkán van tolerancia...) Ez magánügy, nem kell mindenkinek tudni.

Szóval igen, ők is, és én is egyetértek azokkal, akik utálják a divatbuzikat, vagy magukat fennhangon melegnek hirdető "embereket". Unorító, amit csinálnak.

DE!!!

Ez akkor sem egy normális állapot! Lehet mondani, hogy elfogadás, meg hogy ez nem betegség, meg minden... Talán tényleg nem az, és nem is genetika, biológia (hát akkor mi? Egy tudatos döntés?...), de valljuk be, az ember pont úgy az evolúció eredménye, része a táplálékláncnak, az állatvilágnak, mint egy mókus. Lehet, hogy kipusztítjuk a fél földet, városokat építünk, autókat, számítógépeket tervezünk, tudunk eszközöket hazsnálni, írni, vannak gondolataink, tudunk szellemi foglalkozást végezni, satöbbi, de más állatoknak más tulajdonságaik vannak. Ettól még csak egy faj vagyunk a sok közül! Ugyanúgy fejlődési folyamaton megyünk át egész életünkben, ugyanúgy tanulnunk kell dolgokat, ugyanúgy besorolhatóak vagyunk az emlősök, a gerincesek, az emberszabásúak közé… Értitek.
Márpedig a természet szelektál.
Az állatvilágban gyakorlatilag ismeretlen a homoszexualitás fogalma. Egyszerűen azért, mert az ösztön a szexet utódnemzés céljából diktálja. A szerelem érzete az embernél is biológia, ez bizonyított tény, ami egyedüli különbség, az az, hogy a hormonok változásával (jó esetben) a szerelem nem tűnik el, csak átalakul. Érzelmi kapocs köti össze a két egyedet, amit szeretetnek hívunk. És erre ráaggatunk egy csomó más érzést is, úgymint elfogadás, megértés, megbocsátás, kompromisszumok, stb, amit a női lapok a párkapcsolatok titkairól összeirkálnak, az mind ide tartozik. Ez valószínűleg szintén nem ismeretlen fogalom az állatvilágban, néhány faj ugyanis egy életre választ párt, és ha az egyik fél elpusztul, a másik sem szaporodik tovább. (Bezzeg mi…)
Mert könyörgöm, ez a lényeg! A szerelem, a párkapcsolat, a testi kapcsolat azért szükséges, és azért szenved az ember, ha nincs, mert ez ösztön. Pont, mint az állatoknál. A célja pedig, akárhogy tagadjuk, az utódnemzés. Az csak tudatos döntés, hogy az ember védekezik, mert nem akar gyereket.

Ergo.

Az a pár, amelyik nem képes utódot nemzeni, rövid úton kiszelektálódik.
Emberek közt ez persze kicsit más, mert mi elfogadhatjuk őket (legábbis kéne…) – nade gyereket adni a kezük közé??! Nane!
És nem azért, mert nem tudnák fölnevelni. Persze, hogy még az is jobb, ha ők nevelik azt a gyereket, békében, szeretetben, minthogy apja igyon, anyja verje! És persze, hogy nem a szülői példa az egyetlen befolyásoló tényező a nemi hovatartozás alakulásakor, de ismerjük a börtönök történeteit, ahol hetek alatt buzit csinálnak az emberből.. mert ez ösztön. És kell. És a környezet igenis befolyásoló! És akárki akármit mondd, nem normális, hogy egy gyerek azt látja, hogy apu is, meg anyu is a férfi mosdóba megy be a színházban… Idővel talán megérti majd, de ne mondja nekem senki, hogy egy három éves gyerek elfogadja a másságot, meg toleráns… nem, ő természetesnek veszi! És amit természetesnek vesz, az igenis, beleég a tudatába, és igenis, befolyásolja őt!
Ha mázlija van, felnővén a hormonjai erősebbek lesznek az évek alatt látott példánál, de hallottunk már olyat, hogy egy (egészséges hetero kapcsolatban élő) apa mindenáron fiút akart, és fiúként nevelte a lányát (ruházat, érdeklődési kör, elvárások terén, fiamnak szólította, satöbi), és a lány bizony férfinek tartotta/érezte magát felnőttkorában is.
És akkor arról még nem is beszéltünk, milyen lehet az, amikor közösségbe kerül az a gyerek? És nem csak azért, mert csúfolni fogják az iskolában, az még a kisebbik baj – hanem azért, mert ő maga fog rájönni, hogy neki mások a szülei. Kirekesztettnek érzi magát, valami máshogy van, valami félresiklik az életében. Valami, tőle függetlenül kialakult dolog miatt különbözik a többiektől, és ez senki számára nem lehet egészséges, akármilyen nagy szeretetben is nő fel, és akármilyen elfogadó is a környezete! Frusztrációt okoz, önértékelési gondokat, tanulási nehézségeket, depressziót, meg még hatmillió más problémát - ez szín tiszta Pszichológia.
Ezért nem szabad a melegeknek gyereket nevelni.
Nem azért, mert alkalmatlan szülők, hanem mert a gyereknek biztosan problémát jelent ez majd. Lehet, hogy leküzdi, és boldog ember lesz, de lehet, hogy nem. És mivel örökbefogadásról beszélünk, VAN lehetőség rá, hogy kizárjuk a „lehet, hogy nem”-et, és hogy úgy-ahogy kiszűrjük a részeges, drogos, vagy más módon szülői szerepre alkalmatlan embereket is. Úgyhogy ha már választani kell, hogy egy azonos, vagy különböző nemű párnak adják azt a gyereket, akik előre láthatólag ugyanúgy fogják szeretni, evidens, hogy a különbözőnek adják! És nem, nem szabad hagyni, ez valaha is megváltozzon!
Más kérdés, hogy a saját gyereket is el kéne venni az alkalmatlan szülőktől, ami sajnos nem nagyon gyakorlat – de ez meg nem a meleg-kérdés része, ezért hülyeség fegyvert kovácsolni belőle a melegek oldalán)

Ui: a melegházassággal viszont furcsamód nincs bajom. Az egyház úgysem fogadja el őket soha, de anyakönyvvezető sem adhatja össze őket a törvények miatt… De valahogy máshogy azért lehetne lehetőséget teremteni nekik, hogy egy sima élettársi kapcsolatot igazoló papír aláírása helyett valami tisztességes ceremóniával nyilvánítsák őket egy párnak… Mondjuk, azt a papíraláírást meg lehetne szervezni úgy, mint egy igazi esküvőt, minden kellékével együtt. Egy ilyen álom-nap nekik is kijár, még ha külön eljárás keretében, más törvényi szabályozással is, mint a normál esküvő.
Szerintem.

Ui2: bocs a kisregényért
http://dangerdays-zone.blogspot.com

- Nem dughatod a homokba a fejed, Mello. Az nem megoldás.
- A struccoknak beválik.
- Ne hülyülj…
- Nem hülyülök. Ez az evolúció. Ha nem működne, kihaltak volna a struccok.
Manton Jager
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2011.04.27. 19:39

Re: Homoszexualitás

HozzászólásSzerző: sliver » 2011.05.25. 17:42

Én nem tudok ilyen szépen fogalmazni, de azért elmondom.
Nos, nekem van olyan ismerősöm, akit egy leszbikus pár nevelt fel (Amerikában..), és teljesen boldog heteró lett. És volt mindig is.
Az igaz, hogy a szülők nagyon sok mindenben befolyásolják a gyereket, és valószínűbb, hogy egy meleg pár kölyke szintén meleg lesz... De na és, az baj? Mellesleg, a föld úgyis éppen túlnépesedik, talán éppen emiatt van annyi meleg... Logikus, nem?
Normális meleg szülő örül, ha heteró válik a gyerekéből. Hiszen annyival könnyebb úgy a kicsinek!
Különben meg, ha a meleg párok gyerekei melegek, akkor a heteróké heteró, és mint ilyen, nem is létezhetnének a buzik. Tudom, senki sem mondott ennyire sarkalatos dolgokat... De néha szoktak ám.
Plusz... persze, hogy a gyereknek egy támadási felület, hogy egyneműek a szülei... "Frusztrációt okoz, önértékelési gondokat, tanulási nehézségeket, depressziót, meg még hatmillió más problémát" - ez igaz lehet. De csak lehet. És hát mennyi sok normális családban felnőtt gyerek esik át mindezeken? Csak más okból. Szóval, én csak azt mondom, hogy nekik talán nehezebb, de sok minden függ az egyéntől, meg még rengeteg más dologtól is.
És sokkal-sokkal jobb egy boldog, esetleg meleg szülők gyerekeként problémákkal küzdeni, mintsem egy intézetben, elcsellődve problémákkal küzdeni. Úgy értem... Úristen, az intézetben felnőtt gyerekek között annyira kevés, aki valaha is viszi valamire! Nyilván vannak kivételek, én csak azt mondom... Végülis az apám teljesen árva gyerekek intézetében dolgozott 40 évig. Sok lány felnőtt az alatt...
Ha belegondolok, hogy hány százalékban válhat szerencsétlen, elcseszett drogos melegek gyerekéből, és hány intézetisből... Hát, nem tudom. Nyilván nem tudok számadatokat, csak személyes tapasztalataim vannak. Egy kevéske.
Én azt mondom, gyereket minden buzinak, aki akar!
Persze, nyilván nem így. Csak ez ne billentse már negatív irányba a mérleget!
Persze úgyis fogja. Talán még pár év (Magyarországon: évtized)
Különben nem arról van szó, hogy van egy-két gyerek, és dönteni kell, hogy egyneműeknek, vagy különbözőeknek adjuk... Arról van szó, hogy kibaszott sok árva gyerek van! És babákat hajj de szívesen örökbe fogad mindenki, meg egy éveseket, de ha ne adj isten, 5 vagy 6 lenne, netán még idősebb, akkor már senkinek sem kell. Persze, értem én, hogy addigra már valamennyire kifejlődik az ember személyisége... És úgy már nem akarják. De ez annyira szomorú.
Akkor adják legalább ezeket a szerencsétleneket meleg pároknak. Istenem, hát mégis csak jobb nekik egy családban!

Kb egy évig lehetett Magyarországon élettársi kapcsolat egyneműek között, de már nem...

De lehetne rosszabb is... Úgy értem, vannak országok, ahol még mindig keményen büntetik.

"synthetic animals like me never have a home"
Avatar
sliver
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 587
Csatlakozott: 2011.02.11. 00:31

Előző

Vissza: Vitasarok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron