Nightwish

Beszélgess itt más bandákról és zenéről.

Nightwish

HozzászólásSzerző: Gwen » 2009.08.14. 23:20

Úgy láttam, hogy többen is szeretik őket errefelé, és úgy gondoltam, miért is ne lehetne egy témát nyitni nekik is. :D

A Nightwish egy finn szimfonikus metal együttes. A metal stíluson belül a power metal és a heavy metal áll még közel hozzájuk.
Az együttes hivatalosan a finnországi Kitee-ben alakult 1996 júliusában. Akkoriban háromfős volt az együttes: Tuomas Holopainen, Tarja Turunen, a kiváló operaénekesnő és Erno „Emppu” Vuorinen, a gitáros, majd később csatlakozott hozzájuk Jukka Nevalainen dobosként, végül pedig Tuomas barátja, a basszusgitáros Sami Vänskä is tag lett, akit később felváltott Marco Hietala.

Tarja Turunen kiléptetése előtt éppen az ő operaénekesi hangja miatt nevezték őket az operametal legnagyobb képviselőjének. Majd 2005-ben az együttes többi négy tagja nyílt levélben kérte fel Tarja-t, hogy lépjen ki az együttesből. Őt aztán Anette Olzon váltotta fel, így az együttes egy egészen más hangú énekessel hódított tovább. Viszont annak ellenére, hogy a legújabb albumon, a Dark Passion Play-en Anette kiválóan teljesített, vannak még, akik a Nightwish-t csak Tarja idején tekintették Nightwishnek.
Kép
A Nightwish még Tarja-val

Albumok:
- Angels Fall First (1997)
- Oceanborn (1998)
- Wishmaster (2000)
- Century Child (2002)
- Once (2004)
- Dark Passion Play (2007)

Kép
Az "új" Nightwish Anette-tel

Nem tudom, ki hogy van vele, de én valahol egyetértek ezzel a "régi Nightwish-új Nightwish" dologgal... :roll: Azt pedig, hogy melyik jobb, döntse el mindenki maga. :)
somewhere it's always time for tea.
Gwen
zörgő csontok
zörgő csontok
 
Hozzászólások: 2274
Csatlakozott: 2008.10.01. 19:54
Tartózkodási hely: The Asylum For Wayward Victorian Girls

Re: Nightwish

HozzászólásSzerző: Rockerangel » 2009.08.15. 08:45

én pici korom óta ismerem a Nightwisht, mert apukám régen (meg most is :D ) nagyon sokat hallgatta, és így én gyakorlatilag Nightwishon nőttem fel. Szóval nem csoda hogy ilyen rendkívül jó zenei ízléssel áldott meg a sors :D :D
If life ain't just a joke
Then why are we laughing?
If life ain't just a joke
Then why am I dead?
DEAD!
Rockerangel
friss hulla
friss hulla
 
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.08.11. 20:15

Re: Nightwish

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.08.15. 11:45

hm hát én nem vagyok egy nagy rajongó, de szeretem a zenéjüket. viszont... én is egyetértek azzal h a Nightwish Tarja nélkül elég... más. Nem tom, nekem eredeti felállásban tetszik inkább. ^^"
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*

Re: Nightwish

HozzászólásSzerző: Gwen » 2009.08.15. 22:46

Hát, őszintén szólva én is így vagyok ezzel, bár nekem a legújabb albumuk is nagyon tetszik. Viszont az tény és való, hogy olyan, mintha egy teljesen más együttest hallgatnál. Nem mondom, hogy rosszabb, csak... más. :?
somewhere it's always time for tea.
Gwen
zörgő csontok
zörgő csontok
 
Hozzászólások: 2274
Csatlakozott: 2008.10.01. 19:54
Tartózkodási hely: The Asylum For Wayward Victorian Girls

Re: Nightwish

HozzászólásSzerző: Manton Jager » 2011.04.29. 16:21

Igen, Tarjának különleges hangja volt, lehetett rá építeni, Anette-nek meg egyszerűen csak jó. Ennek ellenére én örülök, mert egy Poet and the Pendulum nem szólna így Tarjával... És nem azért, mert nem képes rá, hanem mert olyan hangja volt, hogy nem tettek alá sosem ennyire jó zenekari teljesítményt.
Hogy mondjam szépen...
Ő elvitte az egész együttest, az ő hangja volt hangsúlyos, de Anette ehhez kevés, így sokkal ütősebbek, összetettebbek, átgondoltabbak a mostani dalaik, valahogy... mintha dúsabb lenne a hangzás, sokkal több benne a cifrázás, az effekt, ésatöbbi. Sokkal nagyszabásúbbnak tűnik.
És ez nekem nagyon, de nagyon tetszik!:D
http://dangerdays-zone.blogspot.com

- Nem dughatod a homokba a fejed, Mello. Az nem megoldás.
- A struccoknak beválik.
- Ne hülyülj…
- Nem hülyülök. Ez az evolúció. Ha nem működne, kihaltak volna a struccok.
Manton Jager
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2011.04.27. 19:39

Re: Nightwish

HozzászólásSzerző: Gwen » 2011.05.08. 22:04

Ezzel teljesen egyetértek. Most legalább sokkal több kreativitás van benne, nem mintha a régi Nightwish ellen lennék (mondjuk már nem is annyira hallgatom őket ^^), de azok a számok egy idő után olyan egyformának tűnnek. Most meg tényleg több a cifrázás, ahogy írtad. :D
Azért Anette is tud... úgy értem pl a Meadows of Heaven-től én az agyamat eldobtam. :D De ettől függetlenül én sem hallottam még egy Tarjás számot, ahol olyan igazán jó effektek lettek volna mint az Anettesekben. ^^
somewhere it's always time for tea.
Gwen
zörgő csontok
zörgő csontok
 
Hozzászólások: 2274
Csatlakozott: 2008.10.01. 19:54
Tartózkodási hely: The Asylum For Wayward Victorian Girls


Re: Nightwish

HozzászólásSzerző: wenelli » 2021.11.02. 10:57

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
wenelli
vérzombeee
vérzombeee
 
Hozzászólások: 299974
Csatlakozott: 2021.10.16. 09:15


Re: Nightwish

HozzászólásSzerző: wenelli » 2021.12.19. 09:14

wenelli
vérzombeee
vérzombeee
 
Hozzászólások: 299974
Csatlakozott: 2021.10.16. 09:15

Következő

Vissza: Zene

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron