Musicalek

Beszélgess itt más bandákról és zenéről.

Re: Musicalek

HozzászólásSzerző: Anger » 2009.05.14. 12:33

Amúgy láttátok, az első kommentet (vagyis hát utolsót) Nesi Elisabeth videójánál? (vagy ti írtátok? ^^" xD) :)
"Mert az új az idő múlásával ugyanolyan régivé válik, mint a régi volt."
Avatar
Anger
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2907
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:04

Re: Musicalek

HozzászólásSzerző: Never » 2009.05.14. 14:34

jajj, de jó, hogy van ilyen topik :D Musicalek <3
Nekem kedvencem a Mozart! jajj, de nagyon imádom és BeZo ( Berczki Zoltán) kedvenc musical színészem de SzPSz-t is nagyon szeretem .....Colloredo 4ever<3
Don't want to reach for me do you
I mean nothing to you...
Avatar
Never
bűzlő tetem
bűzlő tetem
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.10.24. 18:28

Re: Musicalek

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.05.14. 15:44

úúúú csak most látom, h ilyen téma is van o.O'
tökjóó ^^ én is nagyon imádom a musicaleket <33 és nekem is SzPSz a kedvencem ^^ Előtte meg MÁZs volt :lol: meg Serbi ^^'
Nekem a Mozart! pedig sosem volt a kedvencem.. vagyis amíg dvdn megvolt, addig sosem tudtam végignézni, de multkor... elég rég már, de szval mikor láttam élőben, olyan jóó volt *-* Főleg Dzsoni tetszett benne nagyon. Meg Szilveszter persze, mikor egy szál gatyóban áll a színpadon ^^' :D
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*

Re: Musicalek

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.14. 16:17

Kevesebb, mint egy napja van meg a téma, szóval nem maradtál le semmiről.
De folytassunk valami értelmes beszélgetést is; ki mit látott, mért ajánlja, hogy tetszett neki, etc. Én ezt a magam részéről lusta leszek leírni mégegyszer, hogy miért tetszett a Mozart!, és milyen volt, mert úgyis leírtam a blogomban, ami az első oldal utolsó hozzászólásában linkelve is voolt... *reklám*
Az Elisabethről meg azután mondom meg a frankót, miután láttam élőben is.
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Musicalek

HozzászólásSzerző: Anger » 2009.05.15. 14:29

Na, akkor én leírom, hogy miket láttam. Kezdem az elején. xD => alsós koromban volt egy csomó bábszínházbérletem. xDD ^^ mesék voltak, és olyan jó ^^ xDD

A második, ami komolyabb volt, az a Magyar színházban (Budapest) a Bob herceg című operett. Annyira szép jelmezek voltak benne, meg a törénet is annyira jó. *-* És az egyik kedvenc színésznőm, Soltész Bözse is játszott benne. *-* Nagyon jó kis darab, a rendezés is tetszett, látványos volt. ^^ És persze lehetett nevetni is rajta. (:
KB ötödikes voltam, amikor ezt néztem. Most jut eszembe, voltam előtte az Andersen avagy a mesék meséje című darabon (ebben Solétsz Bözse játszotta a főszerepet^^). De akkor még kisebb voltam, arra alig emlékszem. Aranyos volt nagyon. (:

Meg nem is olyan rég láttam a Padlást a kecskeméti Katona József Színházban. Mamiii, annyira jó volt. Biztos ti is ismeritek a Szilvásgombóc, a Fényév távolság meg az Örökre szépek című dalokat. Jó kis muzsikák-szerintem-mit ne mondjak. ;P :D Presser Gábor írta őket. (: A Puskás Peti volt a férfi főszereplő, ő volt Rádiós, Simon Boglárka meg a női, ő volt Süni. Szóval nagyon jó zenék voltak benne, meg vicces is volt. Nagyon! xDD Mondjuk egy-két jelmez lehetett volna kicsit fantáziadúsabb, de ettől függetlenül jó volt. Csak ajánlani tudom. ; D

BOB HERCEG A LEGJOBB<333333333
Alig várom a Rómeó és Júliát! ^^

Amúgy, ti mit gondoltok Fekete Dávidról?
Tudjátok, aki a mostani Megasztárban második lett. Mert nagyon dícsérik, hogy mennyire jól énekel musicaleket... Szerintem rohadt béna. Nem szeretem a hangját.
"Mert az új az idő múlásával ugyanolyan régivé válik, mint a régi volt."
Avatar
Anger
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2907
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:04

Re: Musicalek

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.15. 17:12

A Megasztárról szerintem csinálok topicot a Vitasarokban, és ott kifejtem a nézeteimet, ami meg idevág, az...
A Padlás az alapmű. 8-) Mondjuk nekem, satnya vidékinek macerás megszervezni egy kiruccanást Budapestre, szóval igazából hatodikban láttam egy osztálytársammal valami bigyóján neki, és csá. De jó az. Csak nem tudom fejből a dalokat. Igen, nálam az úgy jön, hogy amit nagyon szeretek, azt tudom professzionálisan énekelni alsó-felső szólammal. 8-) Hát a Padlást pont nem tudom, mert ugye összvissz egyszer láttam, de az olyan, hogy azt látni kell.
Ami meg szerintem nagyon jó, az a Valahol Európában. Meg is mondom, miért jó. Kb. 6-7 éves koromban játszották Pécsen, és anyukám fagottozott benne, a zenekarban, a zenekari árokban. És nem akarván egyedül otthon hagyni engem, mindig elmentem vele, és rábízott a jegyszedő nénire. És ahhoz képest, hogy 6-7 évesen nem érthettem meg, miféle háborúról van szó, és mi az egész musical problematikája, mégis annyira megfogott, a hangulata, a zene, meg úgy minden, és annyiszor láttam, hogy már 6-7 évesen tudtam énekelni az egészet =) (Aztán osztályéneklési versenyen a A zene c. betétdalát énekeltük novemberben ^^)
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Musicalek

HozzászólásSzerző: Anger » 2009.05.15. 17:53

Wow, ez tök jó! Mármint hogy anyukád fagottozik. :) Amúgy, szerintem sokkal jobb is az, ha élő zene van a darabok alatt. Nekem úgy jobban tetszik. És jajjci, még nem láttam zenészárkot, pedig úgy megnéznék egyet. xD A Bob hercegnél majdnem belestem oda, de egy nagydarab bácsi szépen elém állt. x.x" Szóval csak picit láttam belőle. xD
"Mert az új az idő múlásával ugyanolyan régivé válik, mint a régi volt."
Avatar
Anger
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2907
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:04

Re: Musicalek

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.15. 18:25

Többek között ezért szeretem nagyon-nagyon a Mozartot. Az élő zenei aláfestés már elég ritka, de a Mozart! alá kell, hogy visszaadja a klasszikus kor hangulatát. :)
Na meg persze Colloredo. Hogy lehet egy karaktert így eltalálni? Úgy bírom azt az Istenfélő, hívő, mégis gonosz és egoista ("ENGEM fognak ünnepelni Bécsben!") fílingjét, és extra pozitívumként Szabó P. Szilveszter játssza... *˛*
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Musicalek

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.05.18. 16:53

Úh én most visszatérnék a Padláshoz és a Valahol Európábanhoz egy pöppet, ha nem gond.
Nekem ez a kettő darab a két legnagyobb kedvencem. Mindkettőt alsóban láttam először Egerben, és annyira megfogott mindkettő *-* Annyira fantasztikusak. És nálam is az volt, hogy nem értettem a Valaholnál, hogy milyen háború van, és stb., mégis imádtam az egészet. Aztán azóta ahogy idősebben újra láttam, még jobban.
És a Padlást pedig idén is játszák Egerben, és karácsony környékén néztem meg, és komolyan mondom, az egyik legjobban rendezett darab, amit eddig láttam. *-* Hegedűs D. Géza rendezte, aki ugye korábban Pesten Barrabást játszotta... áh imádom <33

És öö más. Rómeó és Júlia ^^ Azt még tavaly néztem meg az Operettben, és mikor a szereposztást megláttam, elborzadtam, mert Szabó Dávid és Száraz Tamás volt kiírva. És azelőtt Dave-et csak az Oltári srácokban láttam, Szárazt pedig csak videókon, és egyáltalán nem tetszett. Viszont mikor kijöttem a színházból előadás után, azt mondtam, hogy volt olyan jó, mint 1. szerepo.-sal. Száraz Tamás és Vágó Zsuzsi nagyon tetszettek. Meg Polyák Lilla volt benne a Dada, az volt az első ilyen előadás, és ő is szuper volt ^^
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*

Re: Musicalek

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.05.18. 17:30

Száraz Tamás rohadt jó, legalábbis Lucheninek biztosan. Olyan, mint egy fiatal Földes Tamás, tökéletesen tudja folytatni Lucheni szerepét, ha neadjisten Földes kiöregedne ^^ Vágó Zsuzsit én egészen szombatig jobban szerettem még a mindenki által imádott Janza Katánál is. (Szombaton voltam Elisabethen :P) Olyan kis bájos ^^ Mármint Vágó Zsuzsi. Polyák Lilla meg... Náray Erikát én sokkal-sokkal jobban szeretem, mint Polyák Lillát, de ő is jó =) Meg lehet, hogy elfogult vagyok, mert Náray Erikával láttam a Mozart!-ot, ami meg életem első élőben nézett operettszínházas musicalje volt. :)

Tybaltnak meg akkor is SzPSz a legjobb. Aww. Ez a kéz utolér.

Az Elisabeth meg oltári jó volt.
http://epona.blog.hu/2009/05/17/elisabeth_1 - ez a cenzúrázott blogom
http://epona.blog.hu/2009/05/17/elisabeth_ujratoltve - ez meg a cenzúrázatlan verzió
El lehet olvasni részletesen, hogy mennyire is tetszett ^˛^
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

ElőzőKövetkező

Vissza: Zene

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron