Evanescence

Beszélgess itt más bandákról és zenéről.

Evanescence

HozzászólásSzerző: Gwen » 2009.04.25. 22:10

Remélem, rajtam kívül még szereti őket valaki :D Nekem személy szerint ők az MCR mellett a másik nagy-nagy, örök kedvenceim. ^^
Egy kis infó róluk:
Az alapítók, Amy Lee /énekesnő/ és Ben Moody /gitáros, dalszerző/ még tinikorukban találtak egymásra egy nyári tábor alkalmával. Akkor alapították meg a zenekarukat, ami két évvel később az Evanescence* nevet kapta.
Később harmadikként csatlakozott hozzájuk David Hodges is, aki közel 5 éven át volt a banda oszlopos tagja, majd kivált a zenekarból.
A csapat először EP-anyagokat kezdett megjelentetni, majd debütáló albumuk 2003-ban jelent meg "Fallen" címmel.
Ezután sikert sikerre halmoztak, 2006-ban kijött "The Open Door" című lemezük, ami szintén több millió példányban kelt el.
Az idők során rengeteg tagváltás történt a zenekaron belül, többek között az egyik alapító tag, Ben Moody is távozott a csapatból (de szerencsére Amy Lee maradt a helyén a mai napig :) ).

Az Evanescence, lírikusan, felfedezi a szerelem sötét, önelemző témáját, az elszántságot és a kétségbeesést.
Akik hatást gyakorolnak zenéjükre: Nirvana, Danny Elfman, Tori Amos, Björk, Linkin Park, Type O Negative, Korn
Gyakori jelzők zenéjük stílusára: Goth Metal, Chamber Pop, Post-Grunge, Alternative Metal /bár szerény személyen szerint a legjobb, ha megmaradunk a Goth Metal mellett, nem kell tovább ragozni. ennyi, kész, vége. xD

Aki szeretné jobban megismerni őket ( bár azért remélem jópáran ismerik, mert nem egy "no name" bandáról van szó), én a következő számokat ajánlanám mindenképp: Haunted, Bring Me To Life, Lithium, Like You, The Only One, Lacrymosa... és még sorolhatnám. :)

Itt egy kép róluk (ugyan nem a legaktuálisabb tagok szempontjából, de a stílusuk jól látható):
Kép

*az Evanescence jelentése: eltűnni, elillanni
somewhere it's always time for tea.
Gwen
zörgő csontok
zörgő csontok
 
Hozzászólások: 2274
Csatlakozott: 2008.10.01. 19:54
Tartózkodási hely: The Asylum For Wayward Victorian Girls

Re: Evanescence

HozzászólásSzerző: zadri » 2009.04.26. 08:02

Én is nagyon szeretem őket! :D Nekem a Hello a kedvenc számom. Meg az Imaginary :P
It doesn't matter
If you're wrong or if you're right
It makes no difference
If you're black or if you're white
zadri
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:17

Re: Evanescence

HozzászólásSzerző: Nici » 2009.04.26. 16:05

Uuh, én is imádom!!!
Nekem a 'Call me when you're sober' meg a 'Bring me to life' a kedvenceim. ^^ Oh, na meg az 'Everybody's fool'. :D
Kép
Avatar
Nici
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:45
Tartózkodási hely: Az MCR házban

Re: Evanescence

HozzászólásSzerző: vivi.enne » 2009.04.26. 17:16

én nagyon bírom őket... =]
nekem a kedvencem Away from me
.. <33
peace

KépKépKépKép
vivi.enne
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2008.08.17. 01:16

Re: Evanescence

HozzászólásSzerző: Gwen » 2009.04.26. 18:07

de jóó, már kezdtem azt hinni egyedül vagyok az EV-imádatommal. :)
Na én mondjuk nem tudnék kedvenc számot kiválasztani tőlük. Mindegyiket imádom. :lol:
somewhere it's always time for tea.
Gwen
zörgő csontok
zörgő csontok
 
Hozzászólások: 2274
Csatlakozott: 2008.10.01. 19:54
Tartózkodási hely: The Asylum For Wayward Victorian Girls

Re: Evanescence

HozzászólásSzerző: Kolett » 2009.04.26. 18:55

úúúú én is nagyon szeretem őket!
nekem a Missing a kedvencem! <333
és a Call me when you're sober-ben annyira nagyon erőszakszekszesen néz ki a farkasfiú vagy hogy mondjam. XD
KépKép
When they ask how I died, tell them:still angry.

"vértől zubogva tudásodra büszkén elbuksz majd, bazd meg és elbukik minden amihez hozzáérsz."
Avatar
Kolett
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2513
Csatlakozott: 2008.08.21. 12:33
Tartózkodási hely: there's no other place that I'd rather be than Los Angeles.

Re: Evanescence

HozzászólásSzerző: Franky » 2009.04.27. 16:39

Jáááj énis nagyon szeretem őket! *-* :D
És nekem is az Everybody's Fool a kedvencem ^^ meg a Call me when you're sober klipje *-* awww az annyira széééép <333 Amy tökjól néz ki benne ^^ mármint... ne értsétek félre :lol: de tök szép a ruhája meg minden ^^'
I'm unbelievable yeah, I'm undefeatable yeah, let's ruin everything, blast it to back row!

I've got nothing to lose, you've got nothing to say, and we're leaving today, we'll never go home...
Franky
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2008.12.28. 22:53
Tartózkodási hely: A Frank Birodalomban *-*

Re: Evanescence

HozzászólásSzerző: Dia » 2009.04.27. 17:26

wíííí...én is szeretem őket!!!! :mrgreen:
bár,annyira nem ismerem őket,csak pár számot hallottam tőlük de azt a párat imádom :D
nekem az abszolút kedvencem a Bring me to life<333
és egyett értek, a Call me when you're sober kklipjében Amy-nek téll jó a ruhája :D
Kép
Avatar
Dia
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2008.12.19. 11:05
Tartózkodási hely: Pécs City

Re: Evanescence

HozzászólásSzerző: Never » 2009.04.28. 17:33

Őket én is nagyon szeretem <3 Anywhere 4evör<3
Don't want to reach for me do you
I mean nothing to you...
Avatar
Never
bűzlő tetem
bűzlő tetem
 
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.10.24. 18:28

Re: Evanescence

HozzászólásSzerző: Gwen » 2009.04.28. 20:19

Egyetértek Kolett, az a srác tényleg olyan... olyan aww. xD amilyen képpel bámul Amy-re... megeszem. :D
Nem tudom, nekem valahogy Amy a Lithium klipjében tetszik a leginkább... na meg a Good Enough-ban :) bár a Call me when you're sober sem rossz. Olyan jó ruhái vannak annak a csajnak, egyszer még kifosztogatom a ruhásszekrényét :lol:
Most megkönnyebbültem ám, hogy nem vagyok egyedül a fanatizmusommal... :P
somewhere it's always time for tea.
Gwen
zörgő csontok
zörgő csontok
 
Hozzászólások: 2274
Csatlakozott: 2008.10.01. 19:54
Tartózkodási hely: The Asylum For Wayward Victorian Girls

Következő

Vissza: Zene

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron