Saját versek

Engedd szabadjára a kreatív oldaladat!

Re: Saját versek

HozzászólásSzerző: Anger » 2009.04.15. 19:00

jajj de jó ^^
nekem tetszik a ferseid szerkezete. mármint, hogy van refrénje -vagy hogy mondjam- ami visszatér ;)
én igazából nem értek ehhez, mert még nem tanultam iyleneket, de nekem az utolsó versszakból hiányzik az alliteráció.
nagyon ügyes vagy, és rakj fel még ha van ^^
"Mert az új az idő múlásával ugyanolyan régivé válik, mint a régi volt."
Avatar
Anger
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2907
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:04

Re: Saját versek

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.04.15. 20:23

Hű, ez a topik még létezik? Na akkor figyeljetek. Ez a vers az elmúlt húsz percben keletkezett. Na jó, persze, ha nem tekintjük Petőfit, aki a Nemzeti Dalt írta, mert ez annak az átköltése.

http://epona.blog.hu/2009/04/15/halali_dal

Nem árt hozzá ismerni a Death Note-ot... Bocs, de most az a rajongásom aktuális tárgya, szóval logikus, hogy arról születnek ilyen... rímelő izék.
Azt hiszem, versnek nevezni erős túlzás lenne :lol:
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Saját versek

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.04.15. 20:28

Azért hal ki, mert nem tesz fel senki, ergo tegyetek csak. =)
Anger, ezt nem is szabad tanulni! Ha elkezded boncolgatni, hogy hány hexa meg penta meg ilyesmi, az szerintem rossz. Egy versnek nem erről kéne szólnia, tudom, te sem ezt írtad, csak ez mindig is idegesített a suliban, hogy így tanítják. :S
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Saját versek

HozzászólásSzerző: Anger » 2009.04.16. 13:30

Chasidy írta:Azért hal ki, mert nem tesz fel senki, ergo tegyetek csak. =)
Anger, ezt nem is szabad tanulni! Ha elkezded boncolgatni, hogy hány hexa meg penta meg ilyesmi, az szerintem rossz. Egy versnek nem erről kéne szólnia, tudom, te sem ezt írtad, csak ez mindig is idegesített a suliban, hogy így tanítják. :S


Arra gondoltam, hogy nem nagyon ismerem a rímfajtákat vagy ilyesmiket. Úgy az időmértékkel nincs gondom. Csak lehet jobb lehetne az a versszak, ha jobban "egybeolvadnának" a szavak. (:
Am szerintem (is) túl szabályszerűen tanítják ezt. :/
"Mert az új az idő múlásával ugyanolyan régivé válik, mint a régi volt."
Avatar
Anger
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2907
Csatlakozott: 2008.08.13. 12:04

Re: Saját versek

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.04.16. 13:58

Ja, ok, értem, mire gondolsz. =)
Na, ha már így fellendülünk, akkor lehet, hogy én is teszek.
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Saját versek

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.04.16. 20:16

Ahogy Arany János mondta: "Gondolta a fene!"
Csomó versbe mindent csak bemagyaráznak. De azért, amit tanítanak, az kell. Segíti az értelmezést, és nagyon sokszor igenis hasznos. Szerintem legalábbis :)
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Saját versek

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.04.16. 21:10

Attól függ, mire gondolsz azalatt, amit tanítanak... =)
Ugye van az UWAR, az hasznos. De ahhoz, hogy megérts egy verset, nem kell kívülről fújnod a verslábakat. Nekem csak ezzel a túlságosan is formai részével van gondom. Az, hogy elemzésnél úgy tanítják, hogy a költő életére fókuszálnak, az teljesen rendben van, mert az az egyik fő szempont. De ez a "baj" a költészettel...egy tanár sem mondhatná, hogy "nem, ez nem így van, ezzel nem ezt akarta kifejezni", mert általában nem tudhatja. És mégis mondják. Mondják általánosban, gimiben. Szerencsére egyetemen már nem.
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Saját versek

HozzászólásSzerző: Nesi » 2009.04.16. 21:29

Ja, a verslábazást én is utálom, de az alliteráció, meg metafora meg ilyenek felismerése szerintem jó dolog. Általánosban imádtuk egymást a magyartanárnőmmel, én voltam a kiskedvenc, és ezért figyeltem rá órán, és csak én, szóval méginkább kiskedvenc voltam :D Úgyhogy sikeresen megtanultam őket, és sokat alkalmazom is, szóval végeredményben hasznosnak találom :)
Kép Kép Kép Kép
Sárkányok, fiókák és tojások. Ha rájuk kattintasz, örülnek neki. De csak naponta egyszer, mert ha naponta többször kattintasz, annyi örömöt nem bírnak elviselni (vagyis fölöslegesen kattintottál).
Nesi
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2008.08.12. 13:03
Tartózkodási hely: Sötétben

Re: Saját versek

HozzászólásSzerző: Lynx » 2009.04.16. 21:58

Nesi írta:Hű, ez a topik még létezik? Na akkor figyeljetek. Ez a vers az elmúlt húsz percben keletkezett. Na jó, persze, ha nem tekintjük Petőfit, aki a Nemzeti Dalt írta, mert ez annak az átköltése.

http://epona.blog.hu/2009/04/15/halali_dal

Nem árt hozzá ismerni a Death Note-ot... Bocs, de most az a rajongásom aktuális tárgya, szóval logikus, hogy arról születnek ilyen... rímelő izék.
Azt hiszem, versnek nevezni erős túlzás lenne :lol:



én ismerem/szeretem a Daeth Note-ot...ésháttt..ez nagyon fájt :lol: :lol:
Kép
Kép
Avatar
Lynx
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:33
Tartózkodási hely: Mars

Re: Saját versek

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.04.16. 23:08

Persze, azokat én is szerettem amúgy. Nekem gimiben volt nagyon jó tanárom, de sajnos csak utolsó évben, ő...wow, nagyon jó tanár. <3 De szerencsére most is kifogtam egy csodát, csak ez már nem olyan, mint gimiben, nincs annyi idő semmire. :S
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

ElőzőKövetkező

Vissza: Művészet!

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron