Game of Thrones

Beszélgess itt BÁRMIRŐL!

Game of Thrones

HozzászólásSzerző: Andii » 2011.06.23. 13:05

Ez a legújabb HBO sorozat címe, ami most tavasszal indult, és már az első évadot le is adták. A következő évad jövő tavasszal kerül adásba, szóval még nagyon sokat kell rá várni. Az egész évad csak 10 részes lett, az HBO szereti a néhány részes sorozatokat.
A stáb kis költségvetéssel dolgozik, ez meglátszik a tömeg- és a csatajeleneteknél, viszont minden mást olyan jól megoldottak, hogy ez fel sem tűnik. A karaktereknek megfelelő színészek, csodás díszlet és zene, a forgatókönyvet is szuperül összerakták.
Ez egy tv-sorozat, de egy könyvsorozat alapján készült, méghozzá
George R. R. Martin A tűz és jég dala adja a sorozat történetét. Az első kötet a Trónok harca ezt dolgozza fel az első évad. Azt tervezik, hogy minden kötetből készül egy évad. Eddig négy kötet jelent meg összesen:
1. Trónok harca
2. Királyok csatája
3. Kardok vihara
4. Varjak lakomája
Az 5. rész most júliusban fog megjelenni angolul, A Dance with Dragons címmel.

Én imádtam a könyveket, szóval nagyon örültem, amikor tavaly kiderült, hogy az HBO megvette a könyv jogát megfilmesítésre. Féltem, hogy nagyon elrontják az egész könyv hangulatát. Szerencsére nem, sorozathoz képest jól visszaadja a könyvet. Most, hogy megnéztem a sorozatot, újra elkezdtem az első könyvet.

Ez fantasy, méghozzá jó nagy adagban, mármint szép hosszú könyveket sikerült írnia. Sokan Tolkien-hez hasonlítják, pedig nem is hasonlítható a legtöbb fantasy-hez, nincs benne annyi mágia és lények, sokkal finomabban adagolja ezeket az író. Emberek a főszereplők, és nincs mindegyiküknek ilyen vagy olyan képessége, mégis varázslatos világot teremtett.

A történet nagy része Westerosban játszódik, ez különböző királyságokból áll, de csak egy király van már, aki uralkodik mind a hét királyságon, a többi nagyúr behódolt. A jelenlegi király Robert Baratheon, aki lázadással szerezte
meg az uralmat. A történet ott kezdődik, hogy meghal a király Segítője, ezért felkerekedik a király és északra megy, hogy felkérje a címre régi barátját, Eddard Starkot, aki ezt vonakodva elfogadja. Az északi ember elmegy délre, ahol megismeri az intrikát, kétszínűséget, és hazugságot, gyakorlatilag mindenhol ez fogadja, és egyedül kevés ahhoz, hogy ezt megváltoztassa.
De a lényeg, hogy sok szálon fut a cselekmény, mindig egy bizonyos szereplő szempontjából, és mindig visszatér az éppen abbahagyott történethez néhány fejezettel később.
Ez nem olyan lényeges az elején, de minél jobban belefog a történetbe, annál inkább szétválnak a szálak. Néha nem egyszerű követni a cselekményt, hála a rengeteg házaknak, mint Baratheon, Stark, Lannister, Tully, csak a nagyobb házakat említem és rengeteg kisebb, csak győzd követni, hogy ki kinek a kije, az író javára írom, hogy világosan leírja a családokat és a történetet.
A házak közt konfliktus lesz, méghozzá olyan háborús, mindenki király akar lenni, akár van rá joga, akár nincs.
Közben pedig jönnek a sárkányok, boszorkányok, életre kelt holtak, hogy kiderüljön, ez tényleg fantasy.


Ha így folytatom mindent leírok róla, de egyszerűen imádom, ha valakit érdekel, én szívből tudom ajánlani. Talán nem jól sikerült világosan fogalmaznom, de nagyon szívesen folytatom, ha valaki kíváncsi rá.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andii 2011.07.20. 18:32-kor.
"Tell me I'm a bad man,
Kick me like a stray.
Tell me I'm an angel,
Take this to my grave."
Andii
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: 2010.07.18. 20:03

Re: Game of Thrones

HozzászólásSzerző: Wanderer » 2011.07.15. 18:03

hűű ez most megragadta a fantáziám :oo
először azért nem hagytam abba az olvasását(mmint annak amit írtál), mert kifogytunk a nővéremmel a sorozatokból, pont most várjuk Odaát meg VD kövi évadát, ugyh mondom dejó itt van vmi egy sorozatról amit nem is ismerünk :P
aztán nézem..fantasy? oh.. hát ugyebár Tolkien:D hátszóval mit is mondhatnék(A)....imádom!XD oké, mondtad h igazán senkihez nem lehet hasonlítani, de azért ez is besegített hogy tovább olvassam.:P ugyh végül végig olvastam..XDD hát ez értelmes lett:D
a lényeg az, hogy bejön a történet, és lehet majd elkezdem a könyveket..:)) ha teccik és végigolvasom őket, jöhet a sorozat:D csak jussak el odáig..xDD
mindenesetre köszi a leírást^^
SzeReTeM a PaLaCsInTáT!!!^^

They said that teenagers scare to living s***t out of me
They could care less as long as someone'll bleed
So darken your clothes of strike a violent pose
Maybe they'll leave you alone, but not me<3


xoxo D
Avatar
Wanderer
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2010.06.19. 11:30
Tartózkodási hely: CA 2019

Re: Game of Thrones

HozzászólásSzerző: Andii » 2011.07.16. 14:14

Nagyon jól esik, hogy elolvastad, nem érzem elpocsékolt időnek, amit ezzel töltöttem. :D
Örülök, ha felkeltettem az érdeklődésed. Bár visszaolvasva az írásom nem igazán mondható világosnak, ezt csak elkezdtem írni, meg is látszik rajta.
Remélem tetszeni fog. Majd írd meg, kíváncsi vagyok a véleményedre.
Ja és ne feledd:

Közeleg a tél!
"Tell me I'm a bad man,
Kick me like a stray.
Tell me I'm an angel,
Take this to my grave."
Andii
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: 2010.07.18. 20:03

Re: Game of Thrones

HozzászólásSzerző: Semy » 2011.07.19. 14:51

Én nagyon szeretem! Először a sorozatot néztem meg, utána kezdtem el olvasni is, mindkettőt angolul, úgyhogy picit zavaros nekem magyarul! De tényleg nagyon nagyon jó történet, érdemes olvasni/megnézni!
Fuck The World Our love never dies
Kép
♥In 102 Language, I love you♥<---- Check out!
Semy
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2008.08.07. 12:48

Re: Game of Thrones

HozzászólásSzerző: Kexy » 2011.08.01. 11:52

Pont pár napja vettem meg tesómmal, ő mondta, hogy érdemes lenne elolvasni, és most ezt a topicot megvizsgálva még jobban várom, hogy sorra kerüljön. 8-) (Ami még arrébb lesz, mert most A Gyűrűk urát olvasom. xD)
Köszi, hogy leírtad, mire számíthatunk. :)
Kexy
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.10.10. 15:34

Re: Game of Thrones

HozzászólásSzerző: Andii » 2011.08.02. 12:09

Kexy írta:Pont pár napja vettem meg tesómmal, ő mondta, hogy érdemes lenne elolvasni, és most ezt a topicot megvizsgálva még jobban várom, hogy sorra kerüljön. 8-) (Ami még arrébb lesz, mert most A Gyűrűk urát olvasom. xD)
Köszi, hogy leírtad, mire számíthatunk. :)


Örülök neki :D :D Westeros megvár!
Én sose tudtam magam rávenni A Gyűrűk urára... talán majd egyszer.

Szerintem először olvasd el az első részt és csak utána nézd meg a sorozatot (persze, ha már láttad, akkor mindegy), mert sokkal jobban megérted és nagyobb hatású is lesz.
Főleg, mert kezdődik a háború!! Az első részben csak az oda vezető utat láttuk és megismertük a világát!!! :D :D :D
Aztán jövőre jön a második évad, ami reméljük még nagyobb durranás lesz, Sorozathoz képest, hatalmas a költségvetése volt, a sikerén felbuzdulva biztos hasonló lesz. olvastam, hogy egy-egy epizód költségvetése 5-6 millió dollár körül volt.
Ha elolvastad vagy megnézted, esetleg mindkettő, akkor írd meg, hogy tetszett... Nagyon kíváncsi vagyok!! :D :D
Én imádom, remélem, te is beleszeretsz a történetbe!! Majd meglátod, hogy milyen zseniális az egész, a karakterek fantasztikusak, még a leírások is nagyon jók, pedig sok van és én nem annyira szeretem, amikor mindent részletez az író, de kell hozzá. Ahhoz, hogy megelevenedjen a királyság.
Bocsi, megint belekezdtem egy végeláthatatlan ömlengésbe... :oops:
"Tell me I'm a bad man,
Kick me like a stray.
Tell me I'm an angel,
Take this to my grave."
Andii
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: 2010.07.18. 20:03

Re: Game of Thrones

HozzászólásSzerző: Wanderer » 2013.12.30. 19:20

Nagyon jó könyvek(eddig mondjuk csak 3-at olvastam) és a sorozat is - bár néhány embernek lassan indulhat - eszméletlen. Kisebb dolgokban tér el, amúgy szerintem amennyire lehet, könyvhű.
Olvassátok, nézzétek!:)
SzeReTeM a PaLaCsInTáT!!!^^

They said that teenagers scare to living s***t out of me
They could care less as long as someone'll bleed
So darken your clothes of strike a violent pose
Maybe they'll leave you alone, but not me<3


xoxo D
Avatar
Wanderer
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2010.06.19. 11:30
Tartózkodási hely: CA 2019

Re: Game of Thrones

HozzászólásSzerző: KingA » 2019.11.14. 13:15

Az összes könyvet olvastam a kiegészítőket is :D
A sorozatot most nézem és fantasztikus.
10/10
Csak ajánlani tudom ha valaki nem ismeri .
Nothing in the
Cage of my Ribcage
Got no heart to
Break, like it that way
Nothing in the
Cage of my Ribcage
Emptiness is
Safe, keep it that way
Avatar
KingA
friss hulla
friss hulla
 
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2019.11.03. 15:58
Tartózkodási hely: A hátad mögött .


Re: Game of Thrones

HozzászólásSzerző: wenelli » 2021.11.02. 09:08

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
wenelli
vérzombeee
vérzombeee
 
Hozzászólások: 299974
Csatlakozott: 2021.10.16. 09:15

Következő

Vissza: Off Témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 15 vendég

cron