Requiem for a Dream

Beszélgess itt BÁRMIRŐL!

Requiem for a Dream

HozzászólásSzerző: Gwen » 2011.03.15. 21:34

Láttam, hogy még senki sem indított ebben témát, és gondoltam miért is ne... :)
Évszázadok óta sóvárogtam a könyv után, és most végre megszereztem, pont ma fejeztem be. És félelmetes. *.* Csak azt bánom, hogy korábban nem juthattam hozzá.
A film szintúgy. Ez az, amit szerintem minden embernek legalább egyszer látnia kell életében.
Nem tudom ki hogy van vele, de engem abszolút a hatása alá vont az egész. Zseniálisan és döbbenetesen életszerűen van minden leírva/megjelenítve benne, tényleg egy őrület az egész, és szerintem biztos, hogy aki egyszer megnézi a filmet vagy elolvassa a könyvet, a lehető legtávolabb el fogja kerülni a drogokat, és el is gondolkodik egy kicsit azon, hogy hol is van, mik a céljai, és hová tart, és egyáltalán hogyan áll hozzá az élethez. Szerintem abszolút remekmű és örök klasszikus. :)
Szóval. Aki olvasta/látta, annak kíváncsi vagyok a véleményére, aki meg nem, annak haladéktalanul ajánlom. Feltéve ha erős idegzetű... merthát na. :lol: De az ittenieknél azt hiszem ez alapkövetelmény. xD
somewhere it's always time for tea.
Gwen
zörgő csontok
zörgő csontok
 
Hozzászólások: 2274
Csatlakozott: 2008.10.01. 19:54
Tartózkodási hely: The Asylum For Wayward Victorian Girls

Re: Requiem for a Dream

HozzászólásSzerző: ChaosQueen » 2011.03.17. 10:10

Én még se nem olvastam, se nem láttam, de nagyon meghoztad hozzá a kedvem! :D
Hát na, lett egy könyvem.

Do or die, you'll never make me
Because the world will never take my heart
Go and try, you'll never break me
We want it all, we wanna play this part


Köszönöm, srácok. <3
Avatar
ChaosQueen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 3304
Csatlakozott: 2008.08.07. 13:11
Tartózkodási hely: Zombeee falva

Re: Requiem for a Dream

HozzászólásSzerző: MCReka » 2011.03.17. 15:54

Leonie írta:szerintem biztos, hogy aki egyszer megnézi a filmet vagy elolvassa a könyvet, a lehető legtávolabb el fogja kerülni a drogokat


Hát az mondjuk nem olyan durva drog, mint a heroin, de tudok olyan emberről, akinek a kedvenc filmjei között van és időnként füvezik. A könyvet is olvasta.
Amúgy én úgy ismertem meg a filmet, hogy volt egy videó összevágva és a Mama ment alatta. Aztán láttam a könyvesboltban a könyvet és eszembe jutott, hogy a férfi a képen úgy néz ki, mint a videóban. Először elolvastam és csak utána néztem meg a filmet.
Egyébként olyan nehéz elfogadni számomra, ha van egy zenész, akit szeretek és kiderül, hogy drogos. :? Mostanában már az a rögeszmém, hogy ha valami elvontabb számot hallok rákeresek neten, hogy drogos-e az előadó. Várom azt a percet, mikor megtalálom azt a művészt, aki nagyon elvont, szinte hülyeségnek tűnő dolgokat alkot, de 100%, hogy nem drogos. Ez értelmes? :? :oops:
"Nem kell azt hinni, hogy félek… Inkább csak nem kockáztatok." xD
MCReka
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2009.03.20. 09:30

Re: Requiem for a Dream

HozzászólásSzerző: Gwen » 2011.03.17. 22:17

MCReka írta:Hát az mondjuk nem olyan durva drog, mint a heroin, de tudok olyan emberről, akinek a kedvenc filmjei között van és időnként füvezik.
Naja, ez sajnos megesik. De az "időnként füvezik" még mindig jobb, mintha valaki megszállott narkós lenne. :roll:
Nekem is elég furán jött ez az ismeretség... én legelőször a zenéjét ismertem meg. Sokáig nem tudtam kiezmiet, csak tetszett. xD Aztán nyáron ott voltam a barátnőmnél, és egyik este csak úgy spontán na, nézzük meg... akkor már rengeteget hallottam róla, és mindenhol dicsérték, és már iszonyú kíváncsi voltam. Meg egy csomóan látták már körülöttem. és miután én is láttam megértettem, miért is imádta mindenki. :D Ezután akartam megszerezni a könyvet.
Ez a Jared-es dolog érdekes... volt egy ilyen pillanat, hogy olvastam a könyvet, felnézek, és az MTV-n ment a Closer to the Edge klipje, ahol pink hajjal ugrált és vigyorgott. Kicsit abszurd volt. xD :lol:

MCReka írta:Várom azt a percet, mikor megtalálom azt a művészt, aki nagyon elvont, szinte hülyeségnek tűnő dolgokat alkot, de 100%, hogy nem drogos. Ez értelmes?
Persze, miért ne lenne. Csak sajnos szinte minden 'kiemelkedő' művésznek megvannak a maga sötét múltbéli dolgai... :roll: De persze vannak kivételek. Bőséggel. :)

kriszta, én csak annyit mondok, hajrá. :D
somewhere it's always time for tea.
Gwen
zörgő csontok
zörgő csontok
 
Hozzászólások: 2274
Csatlakozott: 2008.10.01. 19:54
Tartózkodási hely: The Asylum For Wayward Victorian Girls

Re: Requiem for a Dream

HozzászólásSzerző: MCReka » 2011.03.18. 21:39

Egyszer angolóra előtt olvastam egy olyan részt, mikor drogoztak éppen és egész angolórán tiszta kába voltam. :lol:
"Nem kell azt hinni, hogy félek… Inkább csak nem kockáztatok." xD
MCReka
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2009.03.20. 09:30

Re: Requiem for a Dream

HozzászólásSzerző: Kessy » 2011.07.14. 13:10

Eddig is eljutottam, hogy kb. fél év után megnyitottam az off témák topicot is... nem gondoltam volna, hogy egy Requiem For A Dream-be botlok... és mégis...
Így fél év után meg énis hozzászólok a dolgokhoz... xD
Imádom a filmet... a könyvet még nem olvastam... de majd egyszer talán...
Először egyik barátnőmnél láttam... nagyon lesokkolt az egész... aznap éjjel nemis tudtam aludni... csak elgondolkoztam rajta, hogy ki is vagyok, mit is akarok és satöbbi...
Tényleg egy fantasztikus film... [biztos a könyv is fantasztikus de arról nemtudok nyilatkozni mert nem olvastam]
Énis mindenkinek csak ajánlani tudom :D
Don't need this system
We can leave it if we try
Shoot up everything we see
And we'll write it on the wall
I HOPE YOU DIE!
Avatar
Kessy
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2011.02.12. 14:27
Tartózkodási hely: Battery City ^^


Re: Requiem for a Dream

HozzászólásSzerző: wenelli » 2021.11.02. 09:20

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
wenelli
vérzombeee
vérzombeee
 
Hozzászólások: 299974
Csatlakozott: 2021.10.16. 09:15

Re: Requiem for a Dream

HozzászólásSzerző: wenelli » 2021.12.07. 13:44

wenelli
vérzombeee
vérzombeee
 
Hozzászólások: 299974
Csatlakozott: 2021.10.16. 09:15

Re: Requiem for a Dream

HozzászólásSzerző: wenelli » 2021.12.07. 13:45

wenelli
vérzombeee
vérzombeee
 
Hozzászólások: 299974
Csatlakozott: 2021.10.16. 09:15

Következő

Vissza: Off Témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 10 vendég

cron