TrueBlood

Beszélgess itt BÁRMIRŐL!

TrueBlood

HozzászólásSzerző: Semy » 2009.08.16. 20:04

most őszintén....van akinek az tetszik?
Fuck The World Our love never dies
Kép
♥In 102 Language, I love you♥<---- Check out!
Semy
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2008.08.07. 12:48

Re: TrueBlood

HozzászólásSzerző: Réka » 2009.08.16. 20:32

nekem nagyon.. nagyon szeretem.. a sorozatot és a könyvet is.. neked mi bajod vele?
run away, run away,
I'll attack,
run away, run away,
go chase yourself,
run away, run away,
I'll attack, I'll attack, I'll attack!
Avatar
Réka
friss hulla
friss hulla
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.08.12. 20:23
Tartózkodási hely: Gotham City

Re: TrueBlood

HozzászólásSzerző: Semy » 2009.08.16. 20:41

Réka írta:nekem nagyon.. nagyon szeretem.. a sorozatot és a könyvet is.. neked mi bajod vele?

szerintem nagyon gagyi mindkettő. a könyvben egy csomó stilisztikai hiba van. mintha rosszul lenne megszerkesztve, vagy fordítva. Sookie egyenesen katasztrófa, főleg a könyvben. nekem nagyon erőltetett. a sorozatban legalább nem csak róla van szó, de a könyv...ráadásul nekem ez az egész vámpír-dolog sem hiteles.
az egyetlen, ami tetszik, az az intro. nem értem hogy lehet valamit ennyire jól megcsinálni, aztán ennyire elrontani a sorozatot.
néha nem tudom, hogy paródia akar-e lenni, vagy csak ennyire nevetségesen van megcsinálva
röviden ennyi
Fuck The World Our love never dies
Kép
♥In 102 Language, I love you♥<---- Check out!
Semy
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2008.08.07. 12:48

Re: TrueBlood

HozzászólásSzerző: Réka » 2009.08.17. 06:44

Semy írta:
Réka írta:nekem nagyon.. nagyon szeretem.. a sorozatot és a könyvet is.. neked mi bajod vele?

szerintem nagyon gagyi mindkettő. a könyvben egy csomó stilisztikai hiba van. mintha rosszul lenne megszerkesztve, vagy fordítva. Sookie egyenesen katasztrófa, főleg a könyvben. nekem nagyon erőltetett. a sorozatban legalább nem csak róla van szó, de a könyv...ráadásul nekem ez az egész vámpír-dolog sem hiteles.
az egyetlen, ami tetszik, az az intro. nem értem hogy lehet valamit ennyire jól megcsinálni, aztán ennyire elrontani a sorozatot.
néha nem tudom, hogy paródia akar-e lenni, vagy csak ennyire nevetségesen van megcsinálva
röviden ennyi


hát nem tudom.. minden esetre érdekes.. de akkor végülis elolvastad és a sorozatot is nézted? mert nem értem hogyha szerinted ennyire rossz akkor miért :'D bár ez így még mindíg jobb mintha ugy lenne róla véleményed hogy semmitsem tudsz róla.. de hát van ilyen.. nekem minden esetre tetszik, meg anyira ezt a szerkesztési hibát sem értem.. vagyis nekem nem tünt fel. "ráadásul nekem ez az egész vámpír-dolog sem hiteles." ez megint olyan hogy kinek mi a hiteles, de végülis csak annyit tudok mondani hogy írj jobbat ;)
run away, run away,
I'll attack,
run away, run away,
go chase yourself,
run away, run away,
I'll attack, I'll attack, I'll attack!
Avatar
Réka
friss hulla
friss hulla
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.08.12. 20:23
Tartózkodási hely: Gotham City

Re: TrueBlood

HozzászólásSzerző: Semy » 2009.08.17. 10:20

Réka írta:
Semy írta:
Réka írta:nekem nagyon.. nagyon szeretem.. a sorozatot és a könyvet is.. neked mi bajod vele?

szerintem nagyon gagyi mindkettő. a könyvben egy csomó stilisztikai hiba van. mintha rosszul lenne megszerkesztve, vagy fordítva. Sookie egyenesen katasztrófa, főleg a könyvben. nekem nagyon erőltetett. a sorozatban legalább nem csak róla van szó, de a könyv...ráadásul nekem ez az egész vámpír-dolog sem hiteles.
az egyetlen, ami tetszik, az az intro. nem értem hogy lehet valamit ennyire jól megcsinálni, aztán ennyire elrontani a sorozatot.
néha nem tudom, hogy paródia akar-e lenni, vagy csak ennyire nevetségesen van megcsinálva
röviden ennyi


hát nem tudom.. minden esetre érdekes.. de akkor végülis elolvastad és a sorozatot is nézted? mert nem értem hogyha szerinted ennyire rossz akkor miért :'D bár ez így még mindíg jobb mintha ugy lenne róla véleményed hogy semmitsem tudsz róla.. de hát van ilyen.. nekem minden esetre tetszik, meg anyira ezt a szerkesztési hibát sem értem.. vagyis nekem nem tünt fel. "ráadásul nekem ez az egész vámpír-dolog sem hiteles." ez megint olyan hogy kinek mi a hiteles, de végülis csak annyit tudok mondani hogy írj jobbat ;)


igen, nyilván nem alkotok kritikát olyasmiről, amit nem ismerek. :D nem tudtam, hogy csak én lógok ki ennyire a sorból a véleményemmel! :D akkor talán másként fogalmaztam volna az első hozzászólásban. nekem valahogy egyértelműnek tűnt, hogy rossz az egész, de ezekszerint nem az! :lol: a sorozatot jobban bírom, a könyvről pedig annyit, hogy ha nem is tudok jobbat írni, akkor majd jobbakat olvasok ezután! :)
bár manapság már nem nehéz egy olyan sztorit írni, amit felkapja a fejét a nép! elég egy kis vámpír-dolog, és kész...valahogy ma ez a titka mindennek! nekem az Ann Rice-féle vámpírok az "igaziak" úgymond, őket tudom elképzelni a leghitelesebbnek talán. vagy a Darren Shan könyvekben leírtak sem állnak távol tőlem, ott talán a primitévségük az, ami taszít.
a TrueBloodban megjelenített 'adjunk szavazati jogot a vámpíroknak' és 'mostantól törvényesen is léteznek' szöveg, pedig ugyanaz, mint az Anita Blake könyvekben. ezzel nem arra célzok, hogy koppintás lenne, csak arra, hogy már ismerős a téma.
a Twilightra meg kár is több karaktert pazarolni. bár nekem inkább Twilight, mint True Blood, de a Twilight már lerágott csont, mindenki tudja miről szól. nem is írnék róla.
az egyetlen érdekes dolog az volt, hogy szinte szó szerint ugyanaz zajlott a sorozatban, mint a könyvben. ez nekem furcsa volt, nem túl gyakori, hogy ennyire pontosan ültessenek át egy könyvet filmmé.
Fuck The World Our love never dies
Kép
♥In 102 Language, I love you♥<---- Check out!
Semy
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2008.08.07. 12:48

Re: TrueBlood

HozzászólásSzerző: Réka » 2009.08.17. 12:27

logikusnak tűnik.. csak pl. nekem is így pont Twilight kapcsán jutott eszembe.. hogy arról is olyan sokan ugy alkotnak véleményt hogy nem is ismerik, csak annyi hogy nyálas szar.. de mondjuk persze mindenkinek lehet véleménye :D nekem is van és neked is.. csak nem ugyan az x) és hát ezek szerint nem mindenki ugy gondolja hogy rossz ;) én biztos hogy nem. vámpírokat is szerintem mindenki másképp képzeli el.. mert hát szint egy vámpírokról szóló könyvben sem ugyan azok vannak leírva. igaz nem olvastam túl sokat x) szal a koppintás dologhoz meg nem is nagyon tudok hozzá szólni mert.. én pl. nem szeretem Anita Blake könyveit sőt Ann Rice könyveiért sem vagyok oda.. :oops: ez álltalába sokaknak ugy jön le hogy én megelégszek a paradicsomvérrel meg stb. mert én sokkal jobban szeretem pl. a Twilight-ot és nagyon sokak szerint ugye Edward nem igazi vámpír.. sztem nagyon sokat lehet vitatkozni ezen a vámpírtémán. (kicsit eltértem az eredeti tárgytól x'D)
és nekem az is nagyon tetszik ahogy a könyvet átvitték a filmbe :)
run away, run away,
I'll attack,
run away, run away,
go chase yourself,
run away, run away,
I'll attack, I'll attack, I'll attack!
Avatar
Réka
friss hulla
friss hulla
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.08.12. 20:23
Tartózkodási hely: Gotham City

Re: TrueBlood

HozzászólásSzerző: Đođđy » 2009.08.17. 12:36

Nekem a TrueBlood gépen van meg könyvben, csak az a baj, hogy sok könyvet szedtem le, ami vámpíros, és néha keverem a dolgokat xD
De már tudom, hogy miről van szó.
Igazság szerint én nem olvastam végig a könyvet, a valahányszázadik oldalnál nem jutottam tovább... :/
Egyébként szerintem nem volt annyira rossz a könyv (a sorozatot nem láttam...), bár az tény, hogy a világot nem fogja megváltani :P
Őőő... Hogy is hívják a vámpírt? Elfelejtettem xP Na mindegy. Azt akartam írni, hogy a vámpír pasi nekem nem szimpi (annyira), de azért végülis a sztori az olvasható... :)
Az Anita Blake-t nem olvastam, így nem tudom, hogy mennyire koppintás/nem koppintás :D
Đođđy
oszladozó hulla
oszladozó hulla
 
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2008.09.16. 15:59
Tartózkodási hely: In the End xD

Re: TrueBlood

HozzászólásSzerző: Andii » 2010.07.31. 14:54

Én nagyon szeretem a sorozatot, már a harmadik évad megy az HBO-n az USA-ban, minden héten alig várom, hogy folytatódjon.

Ez az egy vámpíros sorozat van, amit szerintem nagyon jól megcsináltak.
A True Blood könyvekről nem tudok nyilatkozni, mert egyiket sem olvastam, de a sorozat minden tekintetben felülmúlja.
Nem csodálkozom tehát, hogy egyre sikeresebb a sorozat.
Hát a 18-as karika nem véletlen, rengeteg vér és szex, de ez kell az HBO-ra, ezt szereti a közönség :|
Izgalmas és fordulatos, nem tudod megmondani, mi fog történni a következő részben, mivel nem követi a könyvet a történet, így az sem segít sokat.

Nagy kedvencem Eric :oops:
az 1000 éves vámpírseriff, a dögös szőke, a Fangtasia tulaja, amúgy meg teljesen rá van kattanva Sookie-ra.

Lafayette a meleg drogdíler, aki minden mondatába beletudja fűzni a fuck szót.
Az új évadban vannak cuki vérfarkasok, itt főleg Alcide-re gondolok. :D

Mindenki nézze a True Bloodot, mert nagyon jó!!! ;)

Egy kis ízelítő, hátha valaki kedvet kap, de előre figyelmeztetek mindenkit Függőséget okoz!!!!!!!!!!!!!!! :D



Első évad trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=hE8wwYzKJOs

második évad trailer

http://www.youtube.com/watch?v=pcYJAS5Y ... re=related

harmadik évad

http://www.youtube.com/watch?v=y3F2v3yr ... re=related
"Tell me I'm a bad man,
Kick me like a stray.
Tell me I'm an angel,
Take this to my grave."
Andii
rothadó csontok
rothadó csontok
 
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: 2010.07.18. 20:03

Re: TrueBlood

HozzászólásSzerző: Picijakueline* » 2011.03.15. 18:53

Én teljesen véletlenül bukkantam még 1 éve a könyvre a TESCOban XD hát igen...megtetszett a borítója és megvettem...aztán teljesen elmerültem ebbe a világba ugyebár azt mindenki tudja hogy már kb. 10. könyv is megjelent (ha nem akkor feltételezzük) én még csak a 3.-at kezdem el olvasni de már mind a 3 évadot láttam és nekem nagyon tetszik hogy már egy kicsit közelít a horror felé..és hogy sose tudhatod mi lesz a rész vége. Ugye volt egy hozzászóló aki azt mondta neki kifejezetten nem tetszik, nincs is ezzel semmi baj, csak azt szeretném megkérdezni hogy miért? Na nem azért mert ráakarom beszélni hogy úúúú hát akkor is ez annyira jó, meg hát úú akkor is meg kell nézned az összes részt csak kíváncsi vagyok rá hogy miért írta ezt mert a kommentjéből nem igazán tudtam kivenni vagy csak nekem nem sikerült szóval teljesen barátilag szeretnék vele párbeszédet folytatni ezzel a témával kapcsolatosan.
PiciJacqueline* voltam Tsók a családnak!

A 30 az új 20! Igen a fáknál!
Picijakueline*
friss hulla
friss hulla
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.03.15. 11:45
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg


Következő

Vissza: Off Témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron