Watchmen

Beszélgess itt BÁRMIRŐL!

Re: Watchmen

HozzászólásSzerző: Kolett » 2009.03.09. 15:26

MaryKitty:
akkor kapják be, ennyiért már olyan CD tok borítót nyomtattatok, hogy a kutya sem veszi észre, hogy nem eredeti. nincs igazam? ;)

Chasidy:
Szerintem nekem is ilyesmi véleményem lesz a második nézés után. Mármint valóban, másodjára már inkább a filmre, a cselekményre, a képi világra figyel oda az ember, mint arra, hogy mennyire hű /vagy nem hű/ a képregényhez a film. És nincs mit, ha esetleg már nem nyitná meg, (mert tube-ról "egy pillanat" alatt leszedette a Warner.) akkor szívesen elküldöm msn-en, mert letöltöttem. X'D
Nos ez a csúnya dolog, szerintem se "csúnya" annyira Jackie, mint amennyire Rorschach. Mármint szerintem nem volt csúnya Ror, inkább érzelemmentes. (persze ez nem csoda.) Mini Ror pedig maga az awww, még ha harap is. XD az elején a főcímben amikor az anyukája "kuncsaftja" beleborzolt a hajába, ő meg fölnézett basszus úgy rám tört az Angelina Jolie hatás és mondtam magamba, hogy "awww, gyere örökbe fogadlak" :D
Ozy valóban kicsit pálcika volt a képregényeshez képest, de nekem annyira megtetszett a színész, hogy inkább az arcát néztem. X'D
Amúgy teljesen egyetértek a Kitty Genovese esetet én is nagyon hiányoltam a történetből, hiszen ezzel kiderült volna miért is van maszk Walteren... meg amúgy is egy eléggé bevihető dolog, bár lehet, hogy pontosan azért nem tették bele, mert valóban igaz történet. (http://en.wikipedia.org/wiki/Kitty_Genovese)
Jackienek nem is egy GG járna, legalábbis szerintem hatalmasat alakított, mint játékilag, mind hangilag. Tényleg olyan volt, mintha a képregényből ugrott volna elő. Azokat a kritikákat nem értem, akik azt mondják, hogy erőltetett volt a hangja. Hát komolyan fel tudom magam húzni az ilyeneken, a képregény.net-es csávót sem értettem.
Nálunk is a mi sorunkban ültek a legtöbben, mivel a csaj mindenkitől ugyanazt kérdezte: "középre jó lesz?" XD és mindenkit beterelt a 8. sorba. XD Én is könyörögtem amúgy az osztálytársamnak, hogy üljön vissza a helyére mert ki nem megyek még nincs vége a DR-nak. XD
Az erőszakolós jelenetnél voltak "huuuh" meg "uhh" hangok dögivel, de mit is várunk a Komédiástól?! Ami nekem nagyon tetszett, hogy A Csuklyás Bírónak olyan németes kiejtése volt, mint ahogy az a képregénybe is benne volt, amikor össze volt hasonlítva valami német súlyemelővel. Mármint az tetszett, hogy még erre is figyeltek. :D
Rendezői változat... *nyálat csorgat* alig várom. És remélem lesz valami special edition, mint ahogy a Batman vagy az Iron man dvd-et lehet kapni maszkkal. :D
KépKép
When they ask how I died, tell them:still angry.

"vértől zubogva tudásodra büszkén elbuksz majd, bazd meg és elbukik minden amihez hozzáérsz."
Avatar
Kolett
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2513
Csatlakozott: 2008.08.21. 12:33
Tartózkodási hely: there's no other place that I'd rather be than Los Angeles.

Re: Watchmen

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.03.09. 20:32

Húú, akkor majd légyszi küldd át azt is, meg akkor a számot is, mert megnézni meg tudtam, de...az nem elég. :D
Én sem értem ezt a hangos dolgot....sztem is nagyon jó hangot hozott össze neki, csak nem beszélhet úgy, mint alapjáraton, omg, idióták.
Jujj, majd megkapjuk Molyember szárnyait, lol, az mekkora poén lenne. XD A rendezői 3 és fél órás lesz. <3
Na, mondok egy bevételt, nem tudom, ki követi. 55 millió a hétvégi Amerikában, 26 a külföldi, 150 millió a költségvetés. Igen, ez nagyon jó. Eddig ez nyitott idén a legjobban. Clap-clap.
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Watchmen

HozzászólásSzerző: Kolett » 2009.03.13. 12:00

Mikor leszel msn-en? szólj és átküldök mindent. ;)
Na akkor Jackie hangjában egyetértünk! :D
Molyember szárnyak? XD inkább a Komédiás szado-mazo maszkja kellene... xD a zavargásos... jah, bár a filmben nem volt rajta szado maszk. francba. XD pedig nagyon szekszuális lett volna... :D
Én nem követem a bevételi cuccokat, azt se tudom hol kell... :lol: úgyhogy megoszthatod velünk akármikor. ;)

ÉÉÉÉÉS KÉPZELJÉTEK! KAPTAM MOZI PLAKÁTOT! HATALMAS NAGYOT! <333
KépKép
When they ask how I died, tell them:still angry.

"vértől zubogva tudásodra büszkén elbuksz majd, bazd meg és elbukik minden amihez hozzáérsz."
Avatar
Kolett
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2513
Csatlakozott: 2008.08.21. 12:33
Tartózkodási hely: there's no other place that I'd rather be than Los Angeles.

Re: Watchmen

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.03.13. 15:10

Jaj, nem tudom, majd...hát majd valamikor, csak most annyi munkám van, hogy nincs időm msn-re...csak fórumra, tudod. XD
Na jó, nekem Rorschach maszk kell, és majd nem látok ki belőle, tök jó lesz. :mrgreen:
Aww, muti a plakátoood!!
Ok, akkor 91 milliónál jár. :) Mondjuk kicsit belehúzhatna...általában többet vártak tőle, már a hétvégétől is, bár az önmagában nagyon jó kezdés volt, csak a várakozásokhoz képest picit kevés. Persze, nem a bevétel a lényeg, de azért nem ártana behozni a beleölt összeget. XD
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Watchmen

HozzászólásSzerző: Kolett » 2009.03.13. 18:51

Majd mindennek nekimegyünk a Ror maszkban és mindenre mondjuk, hogy "hurm, ez meglepő, eddig nem volt itt." és feljegyezzük az ajándék naplóba. XD Meg majd mindenkire lenézünk és azt suttogjuk, hogy "nem." :lol:
Már csináltam képet a falamról, most már csak arra várok, hogy Bery hazajöjjön és feltölthessem gépre. (mivel a telómhoz nincs kábelem. shit.)
91 millió? oké mondjuk tényleg belehúzhatna de azért nem rossz.

Hoztam egy vidit, szerintem nagyon vicces. XD
"The cats will look up and shout "Feed us." and I'll whisper "There you go little guy." :lol:


És íme egy komolyabb kritika:
http://filmuniverzum.avpuniverzum.hu/?p=2765#more-2765

És egy szánalmasan fájdalmas video kritika, avagy hogyan szemlél egy laikus:
http://www.otherworld.hu/index.php?page=singlearticle&id=2196
Most lehet ezzel sokatokat fogok felhúzni, de én úgy voltam vele, hogy a csávó annyira hülye, hogy az már vicces. Amekkora hévvel alázza ezt a filmet, annyira égeti le saját magát ezzel a "ÉN nem értettem, ezért ez egy értelmetlen film" hozzáállással, na meg ez a "folyton dugnak." dolog, ha belegondolsz ezt egy vélhetően felnőtt férfi mondja, szóval... nemtudom nagymamák szoktak ilyenek lenni, hogy "fúúúj ebben izélnek is." nem pedig pasik. :lol:
Amúgy én olvastam a hozzászólásokat is, ahol konkrétan veszekednek, elég funny, de tetszett pár ember kommentje.
pl:

"Nekem kurvára tetszett. Nem olvastam a képregényt, de ezután biztos fogom. Viszont rohadt sok ember van, aki olvasta, értette, és tetszett is neki, akinek nem csak a makulátlan alsó gatyát felülre vevő hősök, vagy a nyolc méter magas színesfémek jönnek be, és mondhatnám még, mert irdatlan sok dolog van, amit elmondtál, és amivel nem értek egyet, de legyen elég annyi, hogy aki tényleg megérti, és elfogadja, hogy a film mélyebb témájú, és nem harcolnak benne 165 percen keresztül, az maximálisan elégedett lesz vele. IMDb-n nem véletlenül áll 8.3-on"

"Nos igen, a legtöbbekre akik lepontozzák rögtön rámondják, hogy nem értette, bla, bla, bla, de ebből a kritikából az tűnik ki, hogy Te tényleg NEM értetted a filmet, vagy csak nagyon-nagyon nem akartad. A megértéséhez, legalább egy alacsony szinten is nincs szükség a képregényre, még ha az mégiscsak tartalmasabb és részletesebb. Példának okáért itt vagyok én, aki a filmet előbb tekintette meg, mint a képes füzetet és mégiscsak felfogtam, sőt még tetszett is, amit láttam. Nem azt mondom, hogy mindenképpen szeretni kell, de azért ennyire lehúzni úgy, hogy fel se fogtad a lényeget, az kicsit necces. Ha pedig akciófilmet akarsz ülj be egy olyan faszságra, mint a Crank."

abszolút kedvenc: :lol:
"Zoly, Ó Sötétség Fejedelme! Ha nem érted a filmet vagy a sztorit, miért égeted magad feleslegesen a kritikáddal? Olyan nevetséges volt, már sajnáltalak a végére! Terjeszd fel akkor a legszarabb filmnek, legyen már egy kis öröm is az értetlen kis világodban! És ez a dugás dolog.. hahaha, valóban szanaszerteszéjjel dugták a filmet, rátapintottál a lényegre! :DD Pff..."

epic fail. :D
KépKép
When they ask how I died, tell them:still angry.

"vértől zubogva tudásodra büszkén elbuksz majd, bazd meg és elbukik minden amihez hozzáérsz."
Avatar
Kolett
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2513
Csatlakozott: 2008.08.21. 12:33
Tartózkodási hely: there's no other place that I'd rather be than Los Angeles.

Re: Watchmen

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.03.13. 22:27

lol De jó is lenne. XD Most hogy mondod, napló...lehet, hogy a végén tényleg idecsesznek nekünk egy Tesco gazdaságos naplót, mint a speciális kiadás főattrakciója. :mrgreen:

A vidi, jujj...az a cica nagyon durva! Van vagy tíz kiló szerintem, amúgy ari (a macsek is meg a kisfilm is). ^^

Na ez a kritika....
Nyilván nem kell, hogy mindenkinek tetszen, de...miért nem lehet felfogni már a sztorit sem?! Apukámtól kérdeztem, tudta-e követni úgy, hogy nem olvasta, azt felelte "persze". Hmm...érdekes, és én sem "vágtam be szóról szóra, betűről betűre", csak rendelkezem valamivel, amit úgy hívnak, hogy agy meg értelem. Amúgy meg, lehet, hogy én élek valami másik univerzumban, de én speciel nem szoktam beülni úgy egy filmre, hogy nem olvasom el előtte, miről szól. Mert ha elolvasta, és azok után se tudta semennyire se követni, akkor itt tényleg gondok vannak.
A "Manhattan a Holdon elmélkedik = baromság" meg még egy 'lol pont' volt, végülis csak "csöppet" fontos része az egésznek. XD
És a Watchmen azért valamivel többről szól, mint a "szuperhősök lelkivilága".
Az olyan apróságok felett pedig, mint hogy "nincs akció ergo szar a film", inkább átsiklottam.
Na, elolvasom a másik kritikát, meg a hsz-eket. :D
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Watchmen

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.03.13. 23:01

Na, ezzel viszont mondhatni 100%-ig egyetértek, és most nem azért, mert pozitív, a negatív dolgokban is.
Mondjuk a színészválasztás nehéz ám, mert Zack nyilván nem akarta szupersztárokkal telezsúfolni a mozit, mert elnyomnák, és lehet, hogy a meghallgatáson jónak tűnik valaki, aztán meg kiderül, hogy mégis túl nagy neki a teher (akár bevallja, akár nem). Engem sokkal jobban zavart Ozymandias, de azt már mondtam. Az tényleg egy vicc volt így...ha már a karaktert leépítik, a testével csinált volna valamit, na jó, nem fogom még százszor elsírni, csak nagyon ront az összképen.
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

Re: Watchmen

HozzászólásSzerző: Kolett » 2009.03.14. 13:25

Hát a napló nem szar ötlet, lehet még a végén tényleg lesz. XD
de ne tesco gazdaságos legyen. XD

na igen, a cica kicsit elhízott, de csak azért mert Rorschach biztos folyton eteti. :lol:

Videókritika:
Igazából szerintem a készítő úgy volt vele, - szerintem - hogy istenigazából nem is akarta felfogni a történetet. Ha már az első háromnegyed órával baja volt, akkor szerintem már úgy állt hozzá az egészhez, hogy - az ő szavaival élve - egy k***a szar film. Csak igazából azt nem értem, hogy ha nem érti a filmet, akkor minek ír kritikát? Mármint hogyan lehet valamiről véleménye, amit egyáltalán még felfogni se tudott? O.O Ezzel, csak saját magát égeti le, szerintem. Ami engem még zavart amikor azt mondta, hogy "olyan mintha a himnuszt ócsárolnám, de a watchmen még nem tart ott, hogy himnuszként kezeljük, akármennyire is VOLT népszerű az alapképregény." volt? O.O miért most nem az IQ fighter? :D Amúgy én is kérdezgettem embereket, akik nem ismerték a képregényt és fura mindenki fel tudta fogni. Volt olyan aki azt mondta, hogy nem tetszett neki, de ettől függetlenül felfogta. Szóval a gyerekkel vagy nagyon nagy gondok vannak odabent, vagy úgy volt vele, hogy "na ezzel majd én mondok valamit." Szerintem nem élsz másik univerzumban, mert én is utána szoktam nézni valaminek, mindenkiben legyen annyi, hogy nem azért ül be egy filmre, mert "hűűű játszik benne az a cukifiú" vagy jelent helyzetben "van benne mcr hűűűha akkor biztos szuper lesz." mert szerintem így csalódik sok ember sok mindenben. Mert nem azért ülnek be a moziba, mert érdekli őket, hanem egy "hátsó szándék" miatt. Meg szerintem alapból, ha valaki képregényadaptációra ül be akkor ne legyen már az, hogy 30 perc után döbben rá, hogy "geci ez nem is a batman." :D
Az a baj, hogy annyi képregényadaptációt csináltak már, és annyi semmitmondó, hülye, 165 perc tömény akció és dirr durr csitt csatt filmet, hogy az ember úgy van vele, hogy minden képrényadaptációtól ugyanazt várja el, holott nem minden képregény szól arról, hogy hogyan mentik meg a földet 20 millió féle képen. És persze beülnek a watchmenre és azt várják, hogy itt is az lesz. Így persze, hogy születnek ilyen kritikák, mint ennek a hülyegyereknek.
Az, hogy Manhattan elmélkedéseit sem volt képes felfogni, csak azt mutatja, hogy mennyire begyöpösödött, síklátású egyénről beszélünk.

A filmuniverzumos kritika:
Én is nagyon egyetértek vele. Mert végre valaki nem azzal jött, hogy watchmen képregény így meg úgy, hanem bejelentette, hogy elvonatkoztatva ez egy nagyon jó film, viszont összehasonlítva a képregény ezerszer jobb. Végre egy ember, aki jól áll hozzá.
Ozymandias-szal nem lett volna baj, ha egy kicsit jobban rátérnek a múltjára. Mert így tényleg egy babaarcú, "megváltom a világot, mert ennyire jó vagyok, hahaha." fazont kreáltak egy amúgy nagyon is sokrétű karakterből. Amúgy szerintem Matthew mindent megtett, amit megtehetett. sajnálom, hogy Ozy "le lett butítva." tudom csúnyán hangzik, de ez az igazság. Testalkatban sem volt valami izom Matt, de ha már nem térnek ki a karakter történetére, kicsit rágyúrhatott volna valóban, ahogy te mondod. De ettől függetlenül Goode jó színész, csak kevés a szerepe.
ui: és olyan aranyos. XD
KépKép
When they ask how I died, tell them:still angry.

"vértől zubogva tudásodra büszkén elbuksz majd, bazd meg és elbukik minden amihez hozzáérsz."
Avatar
Kolett
zombeee
zombeee
 
Hozzászólások: 2513
Csatlakozott: 2008.08.21. 12:33
Tartózkodási hely: there's no other place that I'd rather be than Los Angeles.

Re: Watchmen

HozzászólásSzerző: Venom » 2009.03.14. 13:59

http://www.minutemenarcade.com/uk/

még nem láttam sehol, h linkelte vna valaki. aaaaahw

:oops: :oops: <333
létezem és élvezem, így szép.
Venom
összeaszott szemgolyók
összeaszott szemgolyók
 
Hozzászólások: 1166
Csatlakozott: 2008.08.11. 20:59
Tartózkodási hely: Undercity

Re: Watchmen

HozzászólásSzerző: Chasidy » 2009.03.14. 22:30

Jaja, nem tudom, a többi kritikája milyen, de ha azok is ilyen szintűek, akkor azt hiszem, nem is érdekelnek. :D
De az a Manhattanes megnyilvánulása volt tényleg a csúcs...vagy inkább mélypont. :D Jajj, ott néztem egyet. Sztem azt is tök jól megcsinálták, bár nekem nagyon tetszett a könyvben, hogy lehullik a fénykép, meg minden. Lehet, hogy filmen nem nézett volna ki jól, meg hosszabb is lett volna.
Goode meg határozottan jobban néz ki sötét hajjal. :lol: Tök bírom az akcentusát, szeretem a britek kiejtését. <3 Ja, és néztem imdb-n, játszott a Match Pointban? Nem is emlékszem rá. :shock:
Kép
Avatar
Chasidy
Moderátor
Moderátor
 
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2008.08.11. 21:37
Tartózkodási hely: Jungle

ElőzőKövetkező

Vissza: Off Témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron